kropitko

Je nutné psát novou pracovní smlouvu?

Pracující u státního podniku na vedoucí pozici, přitom je ale v důchodu, na jeho místo se tlačí „mladá krev“ , jaké má možnosti takový zaměstnanec? Nabídka podniku je, změna pracovní pozice,,směrem dolů, nová smlouva na dobu určitou(ač stávající je na dobu neurčitou), menší peníze. Mně se zdá, že není třeba stávající smlouvu rušit, jen by stačil podle mně dodatek. Máte někdo zkušenost, nebo to někdo z vás ví, jak to je, jaký je správný postup? Děkuji všem
Doplňuji:
Děkuji za vaše rady, už jsem je předala dál.

GM, jestli je to nenažranost, nebo holé zoufalství z ekonomické situace dotyčného to netuším.A ani mně to nezajímá, každopádně se své vedoucí pozice nehodlá držet zuby nehty, klidně přestoupí na jinou pozici, ale bez práce zřejmě zůstat nemůže. Pokud by měl za celý život dostatečně nahrabáno, tak věřím, že by raději zůstal doma a dělal gaučing.
Dotyčného moc dobře neznám, jen vím, že má nějaké finanční problémy, které si snad ani nezavinil přímo sám(spíš podporuje děti).

No a ještě jedna věc, už jsem to tu psala mockrát, proč když někdo položí nějakou otázku, tak se vždy najde někdo, kdo na ní vlastně vůbec neodpoví,,,Dotaz jsem se snažila napsat co nejjasněji. Znovu jsem to pročítala a nikde jsem se snad v otázce neptala, zda se jedná o nenažranost,,?!

No ještě dodám a to vás určitě rozčílí, že dotyčný, ač pracuje cca 12 hodin denně, tak zvládá ještě brigádně roznášet letáky a sem tam poseká někomu zahradu, či nařeže a poštípe dříví, apod. Je jen málo mladých, kteří by se takto obětovali pro svoji rodinu,,,ty se právě tlačí jen na ty vedoucí pozice a pokud nedostanou místo které chtějí, tak se raději valí doma a občas vylezou, aby se šli podívat na úřad práce a zjistili, že zatím žádné místo, které si oni vysnili není volné.

Nejlepší odpověď
led

Riešenie:
Písomná zmena pracovnej zmluvy, dodatok

Další odpovědi
Pájo

…NENÍ…
Hlavně ať jim nic takového nepodepisuje (myslím novou smlouvu)!
Mám s tím osobní zkušenost!

Pokud neudělají dodatek, je to bouda a budou se ho/jí chtít zbavit…a jediné, o co jim půjde.. bude nevyplatit odstupné (a skončit s ním/jí v uvedený den pracovní poměr).

Pokud by jej/jí museli propustit (např. z důvodů restrukturalizace pracoviště či z jiných personálních důvodů)…mají povinnost odstupné vyplatit a domluvit se na výpovědní lhůtě.

Pokud by přinesli přímo výpověď, aby ji on/ona podepsal/a…a nebude tam uveden důvod výpovědi, měl/měla by na uvedení důvodu trvat a nepodepisovat! do doby, kdy se zaměstnavatelem bude mít novou odpovídající smlouvu na dobu neurčitou (od nich podepsanou).

  • Napsat prohlášení, že trvá na tom, aby ji zaměstnavatel i nadále na dané pozici zaměstnával (poslat zaměstnavateli doporučeně s dodejkou).

Ale nevím, jak je to v případě důchodce

V každém případě se může obrátit na místní pobočku Úřadu Práce, kde fundovaně a bezplatně poradí.

GM

A není od pracujícího u státního podniku na vedoucí pozici, přitom v důchodu, trochu nestoudné na své pozici trvat, když mladí lidé a tátové od malých dětí jsou bez práce? To by mu při důchodu nestačily menší peníze? A nekamenujte mne, jsem také v předdůchodovém věku. Ale nejsem nenažraná.