Hanah

Je nutné při rychlém řešení opravy společné č.,SVB volat shromáždění SVB ?

Zákaz používání komínu v topném zimním období /dehtace v bytě nájemníků v patře pod půdou//a stížnost nájemníků na ohrožení zdraví vyvolalo okamžité řešení závady bez svolání shromáždění SVB.Jak se řeší havarijní bezodkladné opravy,stačí rozhodnutí výboru SVB ?

Nejlepší odpověď
standa

Záleží jak je tato situace popsaná ve stanovách…

Obvykle je výbor SVJ oprávněn činit i takováto mimořádná zásadní rozhodnutí, které však musí být následně ´posvěcena´ na nejbližší schůzi shromáždění.

Pokud by čistě teoreticky nastala situace, že po nějaké mimořádné akci (kdy výbor rozhodne okamžitě) a shromáždění SVJ pak neschválí toto rozhodnutí výboru…, tak pak nejspíš nastoupí „žaloby“ o náhradu škody, které bude řešit SOUD.