Bramboura

Je nutné při převodu peněz mezi účty zadávat tzv.předčíslí?

Chtěl bych poslat peníze ze svého účtu na účet člověka, od něhož jsem koupil nějaké zboží. Při vyplňování jednorázového příkazu v internetovém bankovnictví mám ale kolonku předčíslí – číslo účtu. Číslo účtu (devítimístné) znám a kód banky taky. Pokud nevím předčíslí, musím ho vyplňovat? Nerad bych aby se peníze dostaly tam kam nemají. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
kolmano

Né všechny banky používají předčíslí takže pokud není uvedeno předčíslí na faktruře tak to nevyplňuj a nech prázdné

Další odpovědi
Mc Merkurion

…ne všechny účty maj předčíslí…

mosoj

Předčíslí je nedílná součást čísla účtu !!!!!!!!!!
Pokud číslo účtu předčíslí má, musí se uvádět. Pokud nemá, není co uvádět.

Neplést si s číslem banky !

led

Použite IBAN, v tomto kóde sú všetky potrebné informácie.
výpočet IBAN https://www.cnb­.cz/cs/plateb­ni_styk/iban/i­ban.html

"Příklad čísla účtu v různých formátech pro Českou republiku

národní formát 19–2000145399/0800..
IBAN – elektronická forma CZ65080000001­92000145399
IBAN – písemná forma CZ65 0800 000­0 1920 0014 5­399 "

toto je len vzorový účet (neaktívny) z odkazu na všetky potrebné informácie o IBAN pre platby v ČR i v zahraničí https://www.cnb­.cz/cs/plateb­ni_styk/iba n/

Kepler

Souhlas s kolmanem, většina účtu neuvádí předčíslí, v tom případě jej nevyplňuji.

led

Oprava odkazu na ČNB k informácii o IBAN https://www.cnb­.cz/cs/plateb­ni_styk/iban/i­ban_mezinar_cis­lo_uctu.html