Je nutné pořizovat věcné břemeno?

Dobrý den, kupuji pozemek, kde je umístěna moje chata. K ní a dalším 30 chatám je udržovaná cesta, po které jezdíme všichni a je vybudovaná asi 30 let. Bohužel tato cesta není evidovaná na katastru nemovitosti a cesta je na pozemku vlastníka od kterého pozemek kupuji. jE Je nutno pořizovat úplatné věcné břemeno? Nejde o vydržovanou cestu? Jak bude VB případně ohodnoceno finančně? děkuji

Odpovědi
jkjk

Nutne to neni, ale pak samozrejme musite pocitat s tim, ze Vam vlastnik pristup na cestu zakaze. Tedy vecne bremeno rozhodne doporucuji. Na cenovem ohodnoceni se musite nejak dohonout, but jednorazovem (doporucuji) nebo opakujicim (nedoporucuji). Melo by byt o neco nizsi nez cena najmu te casti pozemku, prez kterou vede cesta. Vydrzeni je mozne, ovsem jen za podminky existence nejakeho predchoziho pravniho titulu (tedy dohody at pisemne ci ustni).