Luciášek))

Je nutné nosit u sebe v práci pracovní smlouvu?

Nejlepší odpověď
zjentek

je dobré ji mít. Zvlášť když jezdíš externě za prací a děláš třeba stavbu, kde se dá předpokládat razie na černé zaměstnance ..myslím černé jako černé, ne černé jako černé. Často je to ale v jednom balení

Další odpovědi
anonym

Ne, musí ji mít zaměstnavatel v místě pracoviště, stačí kopie, možnost i v elektronické podobě, PC, mobil apod. Řeší to § 136 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Pokud se jedná o IČO je to to samé, ale tam mu hrozí až 100 tisíc pokuta, pokud smlouva nebude v místě pracoviště a zaměstnavateli až 250 tisíc.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zamestna­nost/cast7.as­px

Mapel

Ne, pouze doklad totožnosti. Pak zjištěné osoby musí zaměstnavatel doložit na personálním oddělení.

marci1

Kontrolní činnost na pracovišti řeší paragraf 132 ( zaměstnanci ) a 136 ( zaměstnavatel ) zák. 435/2004 Sb. a Metodický pokyn Státního úřadu inspekce práce z 4/2012. Původně měla platit povinnost mít prac. smlouvu u sebe pro cizince, ale Drábkovo ministerstvo ji přiřadilo všem. Nečas sliboval, že to bude zrušeno.

Zdroj: http://zakony­.centrum.cz/za­kon-o-zamestnanosti/cast-7

cukrar

Luciašku, není to nutné. Zeptám se těch co píší , že je to nutné vhodné a podobně, zdali ji oni nosí u sebe.

Emefej

Kdyby to bylo nutné, tak si představ třeba profesionálního potápěče, jak si jí strká do neoprenu.

Reezo

ne, Pracovní smlouva je pouze smlouva o tom, jakou práci budeš vykonávat a další kraviny… slouží to spíš informativně, nebo kdyby jsi měla nějakou potíž něco prokázat.

01Ricco

Ano, sice je to blbost, ale je vhodné ji mít u sebe.Viz Marci1

Luciášek))

Haha… Prý by se to mělo, aby se při případné kontrole zjistilo, zdali někdo nepracuje ‚načerno‘.

Luciášek))

Haha… Prý by se to mělo, aby se při případné kontrole zjistilo, zdali někdo nepracuje ‚načerno‘.