Mexxyn

Je nutné mít na Macu antivirový program ?

Mac jsem si koupila nedávno, ale přiznám se, že vlastně nevím, jak je to s antivirovým programem a ochranou Macu. Na internetu jsem našla několik článků, kde se víceméně psalo, že neexistuje mnoho virů, které napadají počítače s tímto systémem, ale přesto je možné antivirový program pro Mac zakoupit. Pokud někdo máte o věci lepší přehled, prosím poraďte.

Odpovědi
Hornisse

Stejně jako u Windows 8 antivirový program není zapotřebí při zodpovědném chování uživatele.

To znamená: Nenavštěvovat podezřelé internetové stránky a když už tak na nich na nic neklikat,
Nikdy neotevírat přílohy emailů od cizích osob a nikdy v emailech neklikat na žádné odkazy
Zvláště pak nikdy neotevírat přílohy obsahující spustitelné programy, a to ani v emailech od známých osob. Zvláště pak pokud vás k tomu ve zprávě přesvědčují
Nikdy nestahovat a neinstalovat podezřelé aplikace z internetu, zvláště pak různé smajlíky, toolbary, zrychlovadla a podobně.
Kdykoliv vyskočí nějaké okno s hláškou, tak ji přečíst a odkliknout jen pokud jí rozumíš
Nikdy nepouštět na počítač někoho, u koho si nejsi jistá, že tyhle pravidla bude respektovat.

Pokud se zvládneš těch pravidel bezpodmínečně držet tak antivir nepotřebuješ. Pokud je respektovat nedokážeš, tak si antivir určitě pořiď, protože virus dříve nebo později mít budeš. To že je jich na Mac méně na tom nic nemění

Roman71

Mít v Mac OS antivirový program, je podobné jako mít ochrannou zeď s vodním příkopem tam, kde nehrozí dobývání. Mac OS stejně jako Linux jsou systémy založené na UNIXu, což je systém, kterého se viry netýkají.

Pokud se přesto antivir rozhodneš nainstalovat, budeš tak chránit možné příjemce multimediálních souborů, kteří používají OS Windows. Ten je v současnosti stále nejzranitelnějším operačním systémem.

Nechápavé

No nutné to neni,ale až tam ten vir mít budete tak bude problém ;)) Ja bych si ho tam koupil..

jáára

Asi začnu vydávat – prodávat Antivirus pro MAC a Linux