zjentek

Je nutné či povinné uvádět na obalech poživatin také složení obalů, které jsou s nimi v bezprostřed­ním styku?

Chci říct, že složení mnoha poživatin je ovlivněno právě a především složením jejich obalů.

Nejlepší odpověď
da ny

To netuším. Normy a předpisy jistě existují.
Každopádně plast zůstává plastem, celofán celofánem. Zaznamenala jsem na obalech údaje o jejich možné recyklaci. Jde hlavně o to, že co má dlouhou dobu trvanlivosti, je nějak konzervováno/ zhotoveno. A to je velmi důležité, kromě složení potravinového výrobku a jeho obalu.
Šunka, tlačenka nebo maso, zabalené do papíru i voskovaného, vložené do „síťovk“, je nejmenší zlo :) Takovou šunku je třeba zbaštit nebo zmrazit. Měsíc, jako ta vakuovaná v plastu, v obchodech a domácí lednici nevydrží.

Další odpovědi
Ametyst

Mám dojem, že o obaly se nikdo nestará. Za totality výrobce aspoň napsal, že “Po otevření nechte 2 minuty odvětrat. “ Týkalo se to plátkových sýrů v plastu a smažených brambůrků v plastovém sáčku. Dnes nic, a že bych proti čínským plastům měla hodně výhrad.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.