Je nutné být členem bytového družstva?

Koupil jsem byt do osobního vlastnictví v domě, které spravuje bytové družstvo. Chtěl jsem se zeptat, zda je povinností se do tohoto družstva přihlásit nebo zda členem být nemusím. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je družstvo vlastníkem jen části domu, pak má jen statut běžného spoluvlastníka.
Takže stačí jen dohoda o podílu na nákladech společných prostor.
A pakliže jen spravuje, ale nevlastní, pak už vůbec nic, jen ti zašle rozpis adekvátních služeb a šmytec.