bigbít

Je nutné baterii u notebooku nechat vyměnit, jestliže má již malou výdrž?

Jakmile je bez napájení z el., tak vydrží při nečinnosti čtvrt hodiny, při činnosti na notebooku jen pár minut…myslím si, že to bylo způsobeno tím, že jsem notebook nenechávala vybíjet úplně a raději jsem ho měla spíše stále na nabíječce…ovšem kolik by stála výměna baterie a jestli máte případně rady, jestli se to nedá ještě nějak zachránit…díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Už to tak bývá u akumulátorů že jednou kleknou. Většinou se to projeví ztrátou kapacity což je zřejmě váš případ.

Váš problém je podobný jako zde:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-si-koupit-do-notebooku-originalni-baterii-nebo-jsou-dobre-i-kompatibilni-od-jinych-znacek

Musíte se rozhodnout zda půjdete do značkového nebo neznačkového akumulátoru.
Ceny jsou od 1500 Kč výše.

BTW : U notebooku se používají Lion(či Lix ) aku a u ty není třeba vybíjet úplně. Naopak mají rády neustálé nabití a je jedno z jakého stupně vybití. Prostě aku má již své odbyto.

Další odpovědi
Fidel

Běž do profesionálního PC obchodu a tam ti poradí, která baterie pro tebe je nejvhodnější. Jako u všeho zboží jsou baterie značkové a neznačkové, které jsou levnější. Baterii si každopádně kup, protože nikdy nevíš, kdy se ti bude hodit mít „mobilní“ notebook 🙂

elektrikář

Raději vymněnit, je nebezpečí že může také zkratovat přehřát se a bouchnout. Nebo vyteče.