roxilox

je nutná výměna televize?

možná trochu divný dotaz, ale moc se v tom nevyznám. Máme čerstvě narozené miminko cca 2 měsíce. Jak zapneme televizi tak se za ní. Protože je to starší tv tak máme strach aby si nějak nekazila oči. Jedná se o starší klasickou CRT televizi Sony Trinitron pracující na frekvenci 100Hz. Můj dotaz je zda je lepší radši kvůli zraku dítěte koupit novou tv a nemít tu crt na 100Hz a koupit třeba obyčejnou třeba tuto: http://www.da­tart.cz/null-ECG-32-LED-612-PVR.html nebo třeba tuto: http://www.da­tart.cz/Full-HD-LED-televize-SONY-KDL-32R415.html či tuto: http://www.da­tart.cz/LED-televize-SAMSUNG-UE32H4500.html
neptám se na rozdíl zda je lepší nějaká ta nová nebo ta stará CRT, ale na to zda ta nová je oproti staré CRT nějak více šetrnější k oku malinkého dítěte. děkuji
Doplňuji:
ano otáčí se za ní. Bohužel v bytě kde žiji není možné dítě přestěhovat jinam. A právě proto, že jsem svědomitá matka tak se snažím zjistit zda by ta novější tv byla k dítěti šetrnější. Proto se ptám na to co a jak vyzařuje a jak je na tom s tím blikáním atd.. vůči očím. ta stará a nová tv. Díky za rady

Nejlepší odpověď
Funna

Jak zapneme televizi tak se za ní…nějak ti chybá zbytek věty..co se za ní? otáčí? dívá se?…jasně, že se otáčí, reaguje hlavně na zvuk…a každá televize kazí oči, ať tam hraje 100 herců, nebo třeba 600 .-) (jak je tomu u LED TV)…a pokud jsi tak svědomitá matka, tak jednoduchá rada…dítě přestěhuj mimo zorné pole TV, nebo se raději věnuj dítěti a ne televizi…
Doplňuji:
fajn, když nejde dítě přestěhovat, tak stačí zakrýt výhled a to určitě jde i v omezeném prostoru…třeba jen prostěradlem, nebo dekou, která se přehodí přes okraj postýlky…nebo ani postýlku nemá?…ale spíš by ti mělo vadit to, co se v TV vysílá, než to, jestli kmitá, nebo ne…malé dítě je extrémně vnímavé zvuk střelby a výbuchů (stačí si pustit zprávy) není zrovna to pravé ořechové pro uši malého dítěte…

Další odpovědi
mosoj

Zvlášť pro ty „znalé“.

Samotné obrazovky mají obnovovací frekvence pevně dané hodnoty, a to v hodnotách 50 Hz, 100 Hz a 200 Hz (60 Hz, 120 Hz a 240 Hz u TV určených pro Severní Ameriku). Jiné hodnoty obnovovací frekvence u televizorů nenajdete. Jak je tedy možné, že máme na obrazovce velkým zářícím písmem napsáno 1000 Hz CMR, 800 Hz MCI, 800 Hz Motionflow apod.? Vysvětlení je právě v oněch zkratkách za uvedenou hodnotou.

Tato písmenka zkracují marketingové názvy, které v sobě zastřešují soubor funkcí pro vylepšení obrazu. Například u Samsungu CMR značí Clear Motion Rate, u LG zkratka MCI znamená Motion Clarity Index, Sony používá celý název bez zkratky, tedy MotionFlow apod. Až na výjimky, které na českém trhu nenajdete, je udávané číslo vždy rozdílné oproti reálné obnovovací frekvenci. U Samsungu se vám tedy může stát, že pokud si koupíte televizor označený jako 200 Hz CMR, 400 Hz CMR nebo 600 Hz CMR, budou všechny modely obsahovat reálně 100Hz panel. Philips nemá problém napsat 800 Hz PMR (Perfect Motion Rate) u televizoru s taktéž 100Hz panelem.

Rozdíl v číslech je tedy propastný a tyto obrovské rozdíly nejsou doménou pouze dvou jmenovaných výrobců. Týká se to celého trhu, tedy taktéž společností LG, Toshiba, Panasonic a dalších. Současně s neprůhlednosti ve značení tak vznikl druhý problém: nemožnost přímého porovnání technické vyspělosti přístrojů na úrovni hardwaru. Philips dnes má na trhu televizor s 1400Hz PMR, Toshiba oproti tomu nabízí jiný model s 400Hz AMR (Active Motion Rate). Oba televizory ale mají obdobně kvalitní 200Hz panel. Taktéž lze najít na trhu přístroj, který má skutečnou obnovovací frekvenci 50 Hz, uváděno ale může být 200 Hz po přepočtu.

Doplňuji:
Jo a buď ráda že se otáčí, alespoň máš jistotu že vidí !!!!

cochee

Postýlku nebo kolíbku, či v čem mimi leží, odstiň prostěradlem a je klid. Bez ohledu na polemiku, zda blikání TV obrazovky kojenci vadí nebo ne.

jáára

a na noc vypínáte wifi? to sem taky někde slyšel. to sem tenkrát prsknul pivo na monitor

Dochy

Co se „za ní“? A vy necháváte dvouměsíční mimino koukat naTV?
A že by byla nějaká šetrnější než jiná? Pochybuji. Zvlášť když píšete, že ta TV běží na 100Hz.

Agneta

Televize škodlivá není, tam šlo procházející zbytkové rentgenové záření, které by se mělo ale zachytit na obrazovce jako na filtru. U dnešních displejů už to není.
Mosoji, proč jí to nevysvětlíš?
Vyšší frekvence je zdravější.

Škodlivé je pro to dítě to poutání pozornosti. TV nemá běžet přes den.

Doplňuji:
…tam šlo „o“…procházející…

to byly ty „protiargumenty“ :D

trpaslicek

S tou wifi jsem taky slyšela… že z toho lidi blbnou atd. Je o tom hodně k přečtení na netu (viz elektrosmog)

cochee

Blbnou neblbnou, ale ten wifi router žere a já osobně to jeho „žrádlo“ nefasuju za rohem, ale pěkně cáluju ze své kapsičky. Takže ať už jsou wifi vlny smrtelně jedovaté anebo prodlužují život, já je prostě po dobu, kdy wifi nepotřebuju, vypínám a hotovo :)

mosoj

Jasně. Už jsou všichni blbí, jinak to ani není možné při úrovni dnešní sdělovací techniky.

Dochy

hele Mosoji, zrovna nedávno jsi mi na můj dotaz ohledně něčeho úplně jiného poslal odkaz na článek, jak moc si na elektrosmog máme dávat bacha. A najednou elektrosmog vůbec nevadí?
Já bych s dovolením tedy bral všechny onformace s rezervou. Jak ty co uvádějí že el.mag. vlny jsou neškodné, tak ty co píší že do 20 let zblbnem všichni, pokud jsme to náhodou ještě nestihli…