JájsemRaibek

Je nutná úhrada léčení v zahraničí, pokud člověk není připojištěn?

https://www.no­vinky.cz/krimi/444915-cech-spadl-na-vrchu-ostry-ze-skaly-prevezli-ho-do-nemocnice-do-nemecka.html
Pacienta přepravili v rámci záchranné akce z území ČR do nemocnice v Německu. Je v tomto případě nutná úhrada léčení, tak jako tomu bývá při dovolených, kdy člověk musí být připojištěn a někdy ani to nestačí?
Posléze dám ještě k tomuto tématu jinou otázku, týkající se práva, která mě napadla.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že v tomto případě neni nutní žádné připojištění. Je to zřejmě řešeno vzájemnými dohodami pojišťoven obou států.