jaknato

Je nutna revize kominu podle Sb.zákonů č.91/2010 pro odtah od plynové karmy?

Komínový průduch v RD byl v roce 1994 odbornou firmou vyvložkován a je do nej zaústěn pouze odtah od plynové karmy.RD je vytápen kamny WAW s odtahem do fasády.Vztahují se i na tento vyvložkovaný průduch povinnosti podle jmenované vyhlášky? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Nedám odbornou odpověď, pouze úvahu z praxe. V domě kde bydlím se provádí pravidelná prohlídka komínů. Já mám veškeré spotřebiče vč. ohřevu TUV na elektřinu, do bytu vůbec nemám zaveden plyn ( to je vidět na chodbě ) a přesto mi kominík pokaždé nahlédne do koupelny, jestli tam je skutečně boiler a ne karma. Chápala bych to, kdybych byla mladá pěkná holka…

Další odpovědi
tom004

Ano.Tady je to detailně.

http://www.go­ogle.cz/search?sou­rce=ig&hl=cs&rlz=1G1GGLQ­_CSCZ314&q=Sb­.z%C3%A1kon%C5%AF+%C4%8D­.91%2F2010&btnG=Hle­dat+Googlem&oq=Sb­.z%C3%A1kon%C5%AF+%C4%8D­.91%2F2010&aq=f&a­qi=&aql=&gs_sm=s&g­s_upl=343259l34­3259l0l346181l1l1l0l0l0l­0l205l205l2-1l1l0

Děda Louda

Není mi docela jasné, z čeho vycházejí tvoje úvahy či pochybnosti o tom, že by právě tvoje karma měla mít nějakou výjimku.