hapiky

Je nuda jedna z hlavních příčin páchání trestné činnosti nejen mladistvých, ale i navenek slušných lidí?

Nejlepší odpověď
annas

Uvedla bych tři příčiny.

Jednou z příčin je určitě nuda. . Mnozí mladí mají hodně volného času, který nevěnuji třeba vzdělávání nebo zájmům, ale chtějí se jinak zabavit, zbavit se nudy, proto se zpravidla v partě nechovají tak, jak by měli.

Jako by to dělali na truc, měli radost z toho, že třeba ničí veřejný majetek, někdy mají i málo peněz, takže se zaměří na drobné či větší krádeže, podvody atd.

2. Myslím si, že za to může výchova v rodině, – rodiče mají málo času se dětem věnovat, nevědí s kým se jejich dítě stýká atd. Tolerují prohřešky ve škole, omlouvají je atd.

Chování rovněž ovlivňuje parta, média, internet, někdy i nenávist ke škole. U maldistvých pak i třeba naděje na „beztrestnost“. Nebo dokázat kamarádům, že jsou „jednička“, když se vysmívají.

3. U některých jedinců mají na chování vliv vrozené dispozice.

Další odpovědi
Kepler

Může být. Třeba vandalismus u mladých. Ale hlavně krádeže kvůli nedostatku peněz na dluhy, alkohol, drogy apod. Taky se může jednat o psychopaty, násilníky. Příčin je mnoho.

Klaproth

Jednou z mnoha příčin to být může. Zda je to ta hlavní, netuším.

Kryšpín

Možná neviditelná ruka trhu utrhni co se dá, prachy prachy bezdomovci prachy na krabičák, nižší třída prachy na velké slevy, střední třída makat čím dál více ať máme více, vyšší třída je ve vatě a největší třída to řídí a přehrabuje miliony..

Jinak nerespektování norem, neúcta k zákonům, ke starším, problém domoci se práva bez plného pytlíků grošů, divoké zrušení základní vojenské služby / nikoliv dva roky, ale 3–6 měsíců by prospělo mázánkům, feťákům a s tulení nemocí /. Poté hlavně není příklad, vzor podívejte se na naši reprezentaci, vulgarismus, lhání, podvody, odkloňování grošů, hádky, bumbání a.p. Pravděpodobně měl politik W. Churchil pravdu, demokracie je největší bordel.

Drap

Myslím že hlavním důvodem je zisk, či jiný prospěch.

ivzez

Já souhlasím s Drapem → i podle mne je hlavním důvodem
trestné činnosti snaha získat nějaký „prospěch“.

Nuda může být jedním z důvodů, ale neřekla bych, že hlavním.

zjentek

100% jistě, že ano! Třeba když máš honičku, tak se nikde jen tak nepoflakuješ, ovšem když je nuda, tak se třeba procházíš, korzuješ po parku, okukuješ děvčata a tak, no a když se to opakuje několik dní a zaměříš na konkrétní děvče, tak ta jde na policejní stanici a máš to „za stalking“ a to, jak víme, je tr. čin, takže běda ti se nudit.
(Důchodci se divně dívají ptáčky, určitě tyrani, atd…)