independent

Je normální, že v pěti letech vypadne dítěti první mléčný zub?

Nejlepší odpověď
annas

Není už dnes nic výjimečného. Je to časté, že mléčné zuby vypadáají předškolákům zpavidla v rozmezí od 5 – 7 let.

Lékaři to vysvětlují tím, že děti vyspívají dřív, takže i dříve jim rostou trvalé zuby – tzv. sekulární trend.

Vývoj zubů „zubní věk“ souvisí i se stravou matky v těhotenství, ovlivňuje jej i strava dítěte v kojeneckém a batolecím věku atd.