EKSOT123

Je normální, že v našich i evropských rádiích je takové vzduchoprázdno po hudbě z jiných zemí?

Mám internet teprve 3 roky, ale i a za tu krátkou dobu jsem zjistil, co je po celém světě krásné muziky. Hudba arabská, čínská, izraelská, ruská, polská, bulharská, indická, vážná hudba, starší hudba,… A evropská rádia hrají jen to své. Možná mají strach, aby neztratili posluchače, tedy kdyby toho hráli příliš. Ale že z toho nehrají naprosto nic, to je mi záhadou. Kde je chyba?

Nejlepší odpověď
Schluker

To, co hraji komercni radia, do zmacne miry ovlivnuji velia hudebni vydavatelstvi. Radia samozrejme plati za hudbu, kterou hraji, takze neni neobvykle, ze je vydavatelstvi nebo samotni interpreti motivuji ke hrani prave jejich pisni. Dalsi vec je, ze radia obecne hrajo to, co zaujme co nejsirsi publikum, tzn popularni hudbu. Treba takova cinska hudba muze byt sebekrasnejsi, ale v Evrope ma jen minimum posluchacu. Samozrejme cim vic posluchacu, tim vetsi prijem z reklamy…

Další odpovědi
Kepler

No, myslím si že naši nebo maďarskou hudbu za hranicemi taky moc nehrají. Stanicím jde o poslouchanost a tak hrají mainstream, popík a tak. Ale jinak to není tak docela pravda. Zkus si do PC nainstalovat nějaké internetové rádio a tam najdeš tisíce rádií z celého světa (vč. Antarktidy) v desítkách a desítkách různých žánrů.

Ametyst

Je to pravda, hudba z rádií je těžká komerce: popík pro všechny a pro nikoho. Hlavně ty normalizační hity mi vadí, 31 let po Sametu je opravdu z čeho vybírat, kdyby se chtělo.

Mc Merkurion

… sakra, a co ti brání si nějaké to cizí rádio zapnout ???

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.