Avatar uživatele
EKSOT123

Je normální, že v našich i evropských rádiích je takové vzduchoprázdno po hudbě z jiných zemí?

Mám internet teprve 3 roky, ale i a za tu krátkou dobu jsem zjistil, co je po celém světě krásné muziky. Hudba arabská, čínská, izraelská, ruská, polská, bulharská, indická, vážná hudba, starší hudba,… A evropská rádia hrají jen to své. Možná mají strach, aby neztratili posluchače, tedy kdyby toho hráli příliš. Ale že z toho nehrají naprosto nic, to je mi záhadou. Kde je chyba?

Zajímavá 0 před 1196 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

To, co hraji komercni radia, do zmacne miry ovlivnuji velia hudebni vydavatelstvi. Radia samozrejme plati za hudbu, kterou hraji, takze neni neobvykle, ze je vydavatelstvi nebo samotni interpreti motivuji ke hrani prave jejich pisni. Dalsi vec je, ze radia obecne hrajo to, co zaujme co nejsirsi publikum, tzn popularni hudbu. Treba takova cinska hudba muze byt sebekrasnejsi, ale v Evrope ma jen minimum posluchacu. Samozrejme cim vic posluchacu, tim vetsi prijem z reklamy…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

No, myslím si že naši nebo maďarskou hudbu za hranicemi taky moc nehrají. Stanicím jde o poslouchanost a tak hrají mainstream, popík a tak. Ale jinak to není tak docela pravda. Zkus si do PC nainstalovat nějaké internetové rádio a tam najdeš tisíce rádií z celého světa (vč. Antarktidy) v desítkách a desítkách různých žánrů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Je to pravda, hudba z rádií je těžká komerce: popík pro všechny a pro nikoho. Hlavně ty normalizační hity mi vadí, 31 let po Sametu je opravdu z čeho vybírat, kdyby se chtělo.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… sakra, a co ti brání si nějaké to cizí rádio zapnout ???

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek