Boy 13

Je normální, že si nemohu vzpomenout na nějaká anglická slovíčka?

Např. slovíčka, která jsem se naučil, ale třeba rok možná dva je nepoužíval. Např. krtek – mole, hoose – hadice, confess – doznat se, rok a půl zpátky jsem se je naučil, ale jelikož jsem je moc nepoužíval a teď jsem si chtěl přeložit jak se řekne krtek, hadice, doznat se, tak jsem si nemohl za živýho boha vzpomenout, ale když jsem koukl do slovníku, tak mi hned automaticky vyjelo v hlavě a joo, to slovíčko znám a učil jsem se ho, ale neumohl jsem si zrovna vzpomenout. Je to normální, nebo se mi zhoršila paměť? Jinak distanční výuka byla spíš při aj taková, že paní učitelka vyvolala taky jednoho člověka jenom jednou. Díky.

Odpovědi
Rokio

Není to nenormální. Co se neprocvičuje, to se většinou časem zapomene.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Boy 13

A je to normální i v mladém mozku 15–30 letého člověka?

Daidal

Je to normální v kterémkoli věku, nic za tím nehledej.

Daidal

To je celkem normální. Normálně se zapomíná to, co se neprocvičuje/na­používá. Tohle je taky věc aktivní a pasviní slovní zásoby a to ještě navíc v cizím jazyce.
Já si nemohl kolikrát vzpomenout na taková slovíčka třeba i v křížovce (v čj i aj) a to přestože jsem věděl o jaká slova jde a co znamenají, jen jsem si nemohl vzpomenout jak zní… a než si člověk vzpomene, to může trvat, někdy se musí i vyhledat..

Distanční výuka a postavení učitelky je celkem nepodstatná… To by tím pádem znamenalo, že jak výjdeš školu, tak zapomeenš zcela vše, co ses naučil, protože už se o to nebudeš sám starat, sám se učit atd…