Gami.Pet

Je normální, že se poslední dobou večer počůrávám?

Mám takový problém je mi 14 let a o prázdninách jsem se asi už tak čtyřikrát počůrala, vždycky se ráno probudím např. kolem 2 a chce se mi na záchod jenomže se mi tam nechce a tak usnu a pak se probudím mokrá, někdy mě to ani neprobudí, uvažuji, že asi zajdu k doktorce, v psychice to není, tak nevím, máte s tím nějaké zkušenosti třeba u vašich dětí??
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
da ny

Enuréza – pomočování může mít mnoho příčin. Od stresu, chybného mikčního (vyprazdňovacího) režimu, infekce močových cest – proběhne i bez znatelných potíží, funkční porucha močových cest atd.
Určitě a co nejdříve zajdi k dětskému praktickému lékaři!!! Ať se něco nezanedbá Provede a odešle tě na potřebná vyšetření. Jistě ti pomůže :)
Doplňuji:
Nepij velké množství tekutin na noc/před spaním.
Před ulehnutím do postele = vyčůrat, v noci nebuď líná a dojdi na WC.
Jaký názor má mamka?
Pokud se to přes doporučený režim zopakuje, běž opravdu k lékaři. Vyšetřením moči tě (vás) lékař/ka ujistí, že je vše vpořádku nebo zvolí léčbu.

Další odpovědi
zzzzz

Tak to je vážně hnus, tobě se chce v noci čůrat, ale jsi lína jít na záchod, tak se raději počůráš.

No já mít s dítětem takovou zkušenost, tak ho seřežu, že by se z toho pos…

I staří lidé, kteří trpí inkontinencí se ji snaží všelijak zabránit a mnozí z nich i když „sotva lezou“ si na ten záchod v noci dojdou i desetkrát, jenom aby se nepočůrali. A ty jsi 14 let holka líná jít na WC.

Přečti si, co jsi napsala a popřemýšlej nad tím.

ivzez

Jestli je otázka míněna vážně, pak to
na návštěvu lékaře je, ale psychiatra!

Proč si probůh na záchod nedojdeš,
když se probudíš v noci?
Doplňuji:
Jinak jako u malých dětí:
Pít hned od rána, hlavně dopoledne,
odpoledne už méně a večer téměř nic.

Ale podle mne jde spíše o lenost nebo pohodlnost.
Pokud se ti v noci chce na toaletu, ale nechce se ti tam, jít …

klumprt

Myslím, že to není normální. Já se naposledy v noci počural asi tak v 7–8 letech a pak už nic. Nepiješ večer zbytečně moc tekutin? Není lepší na ten záchod si přeci jen zajít? Mohla by to být asi i nějaká zdravotní porucha, konzultace s doktorkou by neuškodila.

zjentek

to znám, jsem taky línej ve dvě někam chodit, jenže na rozdíl od tebe já jdu vzápětí na ten záchod ve snu, takže přesně vím, co dělám, když si cvrnkám do peřin
Doplňuji:
..a doktora už tou leností ve svým věku obtěžovat nebudu

arygnoc

ohľadne normálnosti – opýtajte sa spolužiakov, kamarátov, či sa v noci pomočujú (ja viem, čo je u dnešnej mládeže normálne?). podľa toho sa zariaďte.

hm, ako prvé vylučujete psychické problémy.

ale to sa robí práve naopak – napred sa vylučujú fyziologické príčiny – infekcia, svalová nedostatočnosť zvieračov, iné dysfunkcie…

keď sa nenájde fyzická príčina, hľadá sa iná príčina (psychosomatická, psychická).

buď sa s tým naučíte žiť (na noc pleny), alebo podniknete kroky na nápravu – navštívite lekára a ten vás pošle na potrebné vyšetrenia, navrhne potrebnú liečbu.

:-Q

jjj123456789

Zkus omezit kofein a na záchodě zůstaň, dokud se ti debude chtít.

Agneta

Normální může být, že si v polospánku ucmrndneš, neboť se ti zdá o toaletě, že už tam jseš a že už „můžeš“, ale vzápětí pak poznáš tu katastrofu…To tě doma nenaučili jít před spaním na záchod?
Doplňuji:
V tvojem věku je to jenom taková fáze. To se zase tak rychle ztratí, jak to přišlo.

pediatr

V tomto věku to určitě normální není, je třeba udělat aspoň základní vyšetření u tvého pediatra – kromě klinického vyšetření především moč a ev. odběr krve.

Agneta

zzzzz >>>> ty jsi ale fašistoídní…jenže nic ti nevyčítám, zas tak za to nemůžeš, umím si představit z jaké rodiny(býv.chudiny, bez vzdělání)pocházíš(a to je v Česku standard), a měla jsi odpovídající dětství a mládí. U tebe se to srovná – až budeš babička, tak už taková k vnoučatům nebudeš.