Avatar uživatele
anonym

Je normální, že se moje máma holí jednorázovým holítkem třeba i půl roku?

Jednou jsme měly kvůli tomu debatu a děsně se pohádaly, protože máma řekla, že jsem rozmazlená, protože holítko použiji 3X a vyhodím (což je už trochu víckrát než uvádí výrobce, ale my nemáme prašule na takové nakupování holítek) a já jí řekla, že je to úpe normální, ale ona, že se prý holí jedním holítkem i PŮL ROKU!!!! Já jí řekla, že to je přeci nehygienický, a ona se na mě tak rozčílila začala na mě řvát (s ní se nedá normálně otevřeně mluvit, rozčílí se a začne na mě řvát a někdy mi dá několik facek). Je to normální? Nepřijde vám to nehygienické? Poradíte mi, jak se tak normálně holit? díky :)
Doplňuji:
díky za odpovědi, ale jen samí chlapi :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, Pájo, Wang před 4021 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Wang

Máma má pravdu určitě v tom, že pokud na holítka nejsou prachy, tak nejsou.
Až budeš hospodařit sama za svý, vyhazuj si je třeba hned po jednom holení.

Podle mě se dají holítka používat celou dobu, co jsou ostrý.
Je blbost sem tahat hygienu, pokud každá používáte svý.
Na ženský ochlupení nohou, klína a podpaží je rozhodně plejtvání vyhazovat je po třetím holení. U tvrdých mužských vousů je to něco jiného, tam se břity rychleji otupí, i tak mi vydrží na víc jak 5 holení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
huxa

Také používám jen jednorázové holítka půl roku, také je použiju ale pouze třikrát. Poté jsou již tupé. Co by na nich mělo být nehygienického? Jestliže z něho chloupky smyješ, nikde není problém…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Proč by to mělo být nehygienický a nenormální?
Když jí holítko holí a netahá a vmývá ho a používá jen ona sama, co je na tom nehygienikého?
Holení 3× a dost je mrhání penězi, které tys asi nevydělala.
A výrobce zcela logicky uvádí nízký počet holení. Prodá pak přece mnohem více.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Mnoho lidí by ti řeklo,že normální je se neholit,neboť lidské ochlupení má na těle svůj důvod,ale to je vedlejší.
Já jednorázové holítko použiju asi třikrát,podle toho kde se s ním holím.Používat ho půl roku je naprostá hloupost,jelikož za toho půl roku musí být tupé jak prdel,a ona ta holítka zase tak ostrá nejsou už od výrobce,ale neuvedlas jaká holítka kupujete,fakt jsou jen na jedno použití.Pak když je holítko tupé,tak už neholí ale rovnou sdírá i kůži,takže to je tak dobré akorát na infekci nějakou.Ohledně ceny bych asi debatovala,nejlepší jsou z Penny pánská holítka today men za 26kč,a jsou i v dámském provedení,takže se mě zase tak drahé nezdají.

Doplňuji:
Můj chlap občas jednoholítka použije,ale mohou být i úplně nová nepoužitá a když si s nima holí hlavu tak se spíš podře než oholí.

Upravil/a: iceT

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

IceT a Terry nejsou chlapi. Pokud se ptáš na to, zda je hygienické, když Ti matka dá pár facek, tak to opravdu nevím. Z téhle strany jsem ještě „výchovné políčky“ nehodnotila.
Je otázka jak často se matka holí a jaký typ ochlupení má. Jemné chloupky můžeš skutečně holit obyčejným holítkem x-krát. Záleží to na tom, do kdy holítko opravdu holí a kdy už spíše „uzbližuje“. Nemohu si stěžovat na finance, ale holítko, které ještě slouží svému účelu nikdy nevyhazuju. Přiznávám ale, že dávám přednost holicímu strojku s žiletkou. IceT sice zdůrazňuje potřebnost ochlupení pro člověka, na druhé straně je ale nehezké mít chlupaté nohy a vzít si krátké kalhoty nebo sukni.
Doporučila bych Ti méně se s maminkou hádat, svá holítka udržovat v čistotě a vyhazovat je opravdu až v případě, že nebudou plně funkční. Čisté (pod vodou opláchnuté a osušené) holítko přece není nehygienické. To z něj můžeš udělat jenom nesprávnou péčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

No asi nema knira jako ty …:D …A ano u zen a mistra huxy je to trochu jinak …ja tak jenou a mohou jit do kose ..:D…jinak souhas s ice T ..:D…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
uccello

Já mám jednorázovky snad už přes rok a pořád se s nimi v pohodě oholím. Záleží na značce. S tou hygienou je to blbost. Pokud je používá jen ona, tak není co řešit. A pokud nechce zbytečně utrácet za nové a současné ještě holí, tak proč se s ní o tom dohaduješ. Je to její věc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jose1f

Nevím zda je to hygienické nebo nehygienické, ani nevím zda je to vyhazování peněz nebo ne, to záleží jak pro koho, ale holit se jednorázovým holítkem půl roku, to je HRDINSTVÍ. Až budeš bohatá, kup mámě milion holítek. Teď jí dej pusu a nehádejte se! Když máma uvidí jak při holení trpíš, jistě ti dovolí měnit holítko častěji.
Ahoj.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví