chatrc

Je normální, že se mladší sourozenci urazí a utečou?

Mám mladší sestru a ona, když něco nechce tak uteče pryč.
Nebo uteče na záchod, zamkne dveře a nechce nikoho pustit dovnitř?
Doplňuji:
Když mojí sestře mamka řekne musíš tak se urazí a zdrhne.
Nebo jsou tu i takové případy, že když má jít do baletu a trenérka ji opraví, po nedlouhé chvíli se urazí a už nepříjde.
Jednou ve škole jí jedna kamarádka štípla ( a nevím jaké k tomu měla důvody )a ona ji štípla taky. Pak tam přišla učitelka a vzala ji za ruku, ségra se otočila a strčila do učitelky a zdrhla. Hledalo ji 5 učitelek po škole. Ségra totiž nevěděla, že chtěla učitelka vzít i tu holku co ji štípla. U sestry je to tak „když nespravedlnost tak uteču“.
Jednou zdrhla v Chorvatsku, urazila se a běžela po ulici a schovávala se za sloupy. Byla s tím i u psycholožky.
Jak jí mám pomoct?

Nejlepší odpověď
Drap

Uplně normální to neni. Ty snad myslíš že je ?

Další odpovědi
arygnoc

špatná výchova.

i dieťa má vedieť, že za svoje činy má zodpovednosť, že okrem práv má i povinnosti (zvyčajne dané rodinou (napr. vynášať smeti) a vzdelávaním (do tej školy musí, …)), za neplnenie/porušenie ktorých prichádza trest.

v praxi sa osvedčili fyzické tresty (pár faciek – prvé dve za útek pred zodpovednosťou, druhé dve za priestupok).
fungovalo to.

ale dnes – škoda rečí – dieťa vás kľudne udá za škaredý pohľad.
takže sa s tým zmierte, zo sestrý vám vyrastá pekný hajzlík.

;-Q

ivzez

To by chtělo víc informací.

Pokud jsi jí něco provedl, mohla se před tebou chtít schovat
a záchod jí přišel nejbezpečnější právě kvůli možnosti se zamknout.
Může se bát, abys jí neprovedl něco dalšího.

Pokud otázku neupřesníš, nedá se na ni dost dobře odpovědět.

gecco

K Doplnění:
Snaž se, aby tvá mladší sestra v tobě viděla ´rytíře´, ´zachránce´…
Ochraňuj ji a braň… …!
😉
Pak bude utíkat k tobě – a bude tě respektovat.
A ty jí budeš schopen vysvětlit, že se nemá čeho bát – přece jsi tu ty, velkej brácha a ochránce…
😉
Mno – a i když jsem napsal smajlíka – myslím to vážně…