kurec

je normalni ze pisu 249znaku za minutu?

http://imageshac­k.us/f/855/pis­mena.png/ a pouzivam program http://www.slu­necnice.cz/ti­py/naucte-se-psat-deseti-prsty/ ale ja si myslim ze je to chyba programu

Nejlepší odpověď
annas

Hodně, nebo málo? Nedá se odpvědět, protože jste neuvedl, kterou lekci procvičujete. Nebo už umíte naslepo celou klávesnici. Když přibývají nové znaky, rychlost se malinko sníží, než získáte jistotu. Nejvíc dojde ke zpomalení při nácviku horní řády, tj. písmen s háčky.

O tom, jakou máte rychlost, se přesvědčíte opisováním neznámého textu, umíte-li celou klávesnici. Na klávesnici dosahují zdatní písaři rychlosti mezi 300 – 400 úhozy. Jinak ti, kteří skládají státní zkoušku z psaní na klváesnici, musí psát nejnižší rychlostí 200 úhozů za minutu ( po odečtení trestných bodů za chyby).

Ke zvyšování rychlosti slouží procvičování. Tím se vám jednotlivé znaky dostanou do rukou, získávate jistotu a zvšujete si rychlost. ..

Další odpovědi
anonym

Jak dlouho si to trénoval? 🙂