Je normální, že na Centrum.cz email chodí každému občas cizí spam? Lze tomu nějak zabránit?

Omylem jsem jeden otevřel a snad to nebylo zavirované. Vevnitř stojí.

Toto je zpráva Provozovatele obsahující informace o produktech třetích osob, kterou jste obdržel jako uživatel emailové schránky. Z odběru obchodních sdělení se můžete odhlásit.

Takže se mohu odhlásit a neporuším tím nijak podmínky vlastnictví emailu? Nedivil bych se kdyby to bylo nějak vázané k možnosti mít ten email jako takové verze reklamy, která je i na téhle stránce v jiné formě.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano je to normální, chodí to i na jiné mailové schránky. Pokud je tam nabídka, že se z odběru novinek apod, můžeš odhlásit, můžeš to bez nebezpečí udělat. Ostatní nevyžádanou poštu neotvírám, označím ji jako spam a už mi to nechodí. Takže spamů mám minimum.

Další odpovědi
ivzez

Ano, můžete se odhlásit.

A možná bych zvážila i možnost zřízení e-mailu u jiného poskytovatele,
u takového, který při zakládání schránky nabídne na výběr, jestli zprávy
chcete.

Centrum sice zasílání zpráv na požadavek zruší,
ale nepovažuji za korektní, že je napřed vnutí…

Arne1

No a co má být… Daleko větší problém je, že Centrum.cz používá externí firmu které kontroluje veškerou poštu a má právo rozhodnout který email dostanete a který ne. A není odvolání.