Rokio

Je normální, že mi psychiatr málem diagnostikoval paranoidní schizofrenii kvůli této situaci?

Šel jsem s otcem po ulici a jedna žena pozdravila svoji známou. Já jsem si myslel, že pozdravila mě, tak jsem ji odpověděl.

Táta to řekl psychiatrovi a ten mi naštěstí diagnostikoval jen zkreslené vnímání, jelikož jsem si to zpětně uvědomil. Pokud bych si to ale zpětně neuvědomil, jednalo by se podle psychiatra o blud, což by způsobilo, že bych měl v papírech na hlavu připsanou paranoidní schizofrenii.

Je tohle normální? Vždyť pozdravit je slušnost. Navíc jsem to neudělal úmyslně, ale jednalo se o nedbalost přímou, jelikož jsem to udělal schválně, ale myslel jsem to dobře.

Nejlepší odpověď
ivzez

Rokio,
uvědom si, že nikdo z nás není lékař a i kdyby byl,
nedokázal by diagnostikovat přes internet jenom
na základě jednostranného popisu nějaké situace.

Je mi jasné, že máš ke svému psychiatrovi řadu výhrad,
ale ty musíš řešit s ním. Případně si můžeš nechat svou
zdravotní pojišťovnou doporučit jiného lékaře ke konzultaci.
(Konzultaci hradí zdravotní pojišťovna.)

Nevěřím, že by tvůj lékař byl tak špatný, jak nám ho tu líčíš.
Pravděpodobnější mi přijde, že si neuvědomuješ některé
souvislosti, že něco opravdu můžeš vnímat zkresleně.
[Nebrat prosím jako kritiku, jen píši, jak na mne tvé otázky
na tvého lékaře působí.]

___

Jen jsem opravila překlepy.

Další odpovědi
Lamalam

Tobě přijde normální tu už nejméně po padesáté řešit tvého psychiatra?

Drap

Myslím, že je to zcela v normě. Psychiatr zodpovídá sám za sebe a nám nepřísluší nijak hodnotit jeho rozhodnutí.

Kelt

Vyjádření psychiatra může posoudit pouze odborník, který zná dokonale situaci. Pokud nepoznáš člověka, tak se objednej i k očnímu lékaři.

Klaproth

Přestaň už prosím PRUDIT s otázkami o svém psychiatrovi! Uvědom si, že 99% uživatelů téhle stránky v životě u žádného psychiatra nebylo. Nemáme s psychickými poruchami žádné zkušenosti a nemůžeme ti nijak poradit! Chceš nás dostat na psychiatrii?

Emefej

Co to znamená „málem diagnostikoval“? Nejsem lékař, ale vím, že medicína žádné málem diagnózy nezná. Dej už konečně pokoj s tvým psychiatrem, meleš o něm pořád dokola.

yuko

Verim, ze ten Tvuj psychiatr ma taky zkreslene vnimani 🙂

jirilaskacz

no jo ale ono trvá třeba půl roku než vám doktor diagnostikuje schizofrenii a u mě to doktoři poznali až po 7 letech a to mám oba rodiče schizofreniky nebo spíše byla potvrzená schizofrenie takže se neboj že ti dají léky každý tu schizofrenii tak trochu má