jentakneres

Je normální že jsem takhle nervózní ? Měli jste to tak také ?

Půjdu teď do 7. třídy a jsem strašně nervózní (ikdyž to mám ještě daleko) jak to bude se střední. Vůbec se v tom nevyznám, nevím jak se tam přihlašuje apod. Mám v tom strašnej hokej. Měli jste to tak také ? Mám si dělat obavy ? Díky za odpovědi. :)

Odpovědi
RyuzakiKate

Jdeš do 7. třídy, máš ještě spoustu času. Nás už se střední otravovali od 8. třídy, a já do poslední chvíle nevěděla, kam půjdu. Ono to přijde samo, a měla by vám v tomhle pomoci třídní učitelka nebo výchovná poradkyně. My jsme měli předmět „volba povolání“, kde jsme nejdřív jakože poznávali sebe a ostatní a další blbosti, pak si zkoušeli pohovor, směšný to bylo… Ale určitě dostanete nějaký prospekty se seznamem škol v celý republice.
Já mám teď zas bobky z vejšky, to je něco jinýho.. :)

postcd

nejlepší je svěřit se rodiči až je klid a chvíle času. říci co cítíš a poptat se co dělat.
Ano, normální to je ale když se svěříš, měla by se nervozita snížit. Máš internet, takže používej google.cz pomocí něho najdeš takřka cokoliv.