samicek333

Je normální že fena hárá jendou do roka?

Náš pes má mít s jendou fnou štěňata, zatím se jen seznamují, protože fena hárá asi tak za 10 měsíců. Že prý hárá jendou za rok, je to normální? Já myslela, že normálně dvakrát…

Nejlepší odpověď
www

Máš pravdu, většinou 2× ročně. Ale pokud jen jedenkrát, nic se neděje (záleží na věku, kondici, rase, ap.) Víc ti řekne veterinář.

Další odpovědi
anonym

U některých plemen (tzv.primitivních) feny hárají pouze jednou ročně. Feny Československého vlčáka také hárají jednou za rok.

brillant

Hárání u fen je individuální a každá fena se jinak chová. Cyklus se opakuje zpravidla jednou za půl roku, na konci zimy nebo začátkem jara a koncem léta nebo začátkem podzimu. U obřích plemen dochází k tomuto cyklu pouze 1× ročně.

http://www.svet­chovatelu.cz/ha­rani-fen-co-je-dobre-vedet-37.htm