Dža-Dža

Je normální výrazná asymetrie prsou?

Zdravím, mám dotaz ohledně asymetrie prsou. Vím, že žádný párový orgán není nikdy stejně velký, ale nevím, jestli se dá považovat za normální až takový rozdíl.
Je mi sice teprve 16 a prsa se mohou vyvíjet různě. Jedno prso bych ale řekla, že mám skoro až o dvě velikosti větší a zároveň mě bolí a je dost citlivé. To o dost menší citlivé není a nebolí mě.
Někde jsem četla, že se to srovná a jinde píšou, že ne.
Díky za všechny názory ;)

Nejlepší odpověď
gecco

----->> LÉKAŘ…!!!
A brzy – a nedělám si legraci…
___
Tohle, ač přímo neodpovídá věku, ´zavání´ mastitidou…!!
___
To „brzy“ znamená ihned – nebo zítra…!!!

Další odpovědi
zjentek

no tak to vypni monitor a okamžitě k doktorovi prsařovi ..val val, leť!

Lamalam

Jistá přiměřená asymetrie je normální, ale pokud to bolí, běž hned k doktorovi.

led

Pozrite sa na ktoréhokoľvek človeka, preštudujte si anatómiu a zistíte, že človek vlastne nie je symetrický. Napríklad srdce je uložené stredovľavo v hrudnom koši.
Symetrický človek by bol hneď podozrivý z plastiky. Ostaňte radšej sama sebou, ako originál a nie akási symetrická kópia.
Problémy veľkostí pŕs riešte s lekárom špecialistom. Čo už my laici na diaľku poradíme.. Nanajvýš ako veštica z Delf, nejasne a neurčito.

marci1

Jak píše „Lamalam“, pokud Tě to bolí, ihned navštiv lékaře.

anonym

Gecco, mastitida je zánět mléčné žlázy a pochybuji, že zmiňovaná kojí!

gecco

BTW – vím, co je mastitida…
😉
A to i přesto, že já ji ani nezažil a vlastně ani zažít nemohu…
Už su starej…
😉

gecco

Barbakane – mastitida se může objevit i když dotyčná nekojí a dosud nekojila – a o to může být nebezpečnější…
U krav (etc) je to jednoduché – bude o ´kus´ telecího na pultech více…
U lidí to může hodně zamrzet.
________
Já vím, že mnohé ´blbé´ otázky na zdraví (tady) nemají žádnou relevanci – ale někdy je to opravdu na ´nakopání do hlavy´ (o to rychlejc bude tazatel/ka u doktora)…

anonym

gecco, přesvědčils mne. Tetička něco o tom povídáhttps://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Mastiti­da#Mastitida_u_lid­.C3.AD

…ale za 25 let praxe jsem nezpozoroval mastitidu u jalovice!

gecco

Já se – v tomto případě, neopírám o „tetičku“, ale o zkušenost…
😉 … ☹
___
Sááákra – ani nevím, kterýho smajla zvolit…
___
Jo – máš pravdu – za svou kratičkou dobu v ŽV jsem ji taky nepotkal.
Ale má příbuzná (jazykem živočicháře – jalovička) ji měla – a skončilo to odoperováním obou mléčných žláz a následnou neschopností kojit vlastní dítě (aspoň to se povedlo).
___
Kuwa – klidně budu chudej, když budu zdravej…
Akorát nevím, jak to vyhandlovat…