Pajena

Je normální vypít za hodinu 2 litry čisté vody?

Četla jsem o otravě vody , vypila jsem nyní 2 litry za 1 hodinu , stane se něco ? Popřípadě když za hodinu vypiju 4 litry ?

Odpovědi
annas

Podobná otázka v arcihvi.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-vody-za-hodinu-bych-mel-maximalne-vypit-abych-nemel-otravu-vodou

"Nedostatečný pitný režim škodí zdraví, nárazové přepití je ale horší

"I v příjmu tekutin totiž platí, že nic se nemá přehánět. Byť to mnozí nevědí, tělo je za hodinu schopno zpracovat 800 mililitrů až maximálně litr tekutin. To znamená, že i když se nadměrně potíte, neměli byste během hodiny vypít více než litr vody.

Jestliže toho v krátké době vypijete moc, ledviny (které mají na starost řízení obsahu vody a solí v těle) nestíhají filtrovat vodu z krve, takže je příliš zředěná. Když voda s minimem rozpuštěných solí začne omývat buňky v těle, začnou se zvětšovat. Většina z nich s takovým rozpínáním nemá problémy, pokud se ovšem v jejich blízkosti nalézá tuková nebo svalová tkáň, tak se rozestoupí,“ dodává.

Podle jejích slov to však neplatí pro mozkové buňky – mezi pevně srostlými kostmi lebky není totiž pro rozpínání prostor: „Důsledkem „přepití“ vodou je takzvaný osmotický otok mozku, a jeho následné vyhřeznutí v místě nejmenšího odporu – v oblasti velkého týlního otvoru. To může vést k zástavě dechu, křečím a následné smrti,“ upozorňuje lékařka.L

V odkazu najdete, kolik vody máčlověk vypít podler váhy
https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:en­c3e_Db_SMJ:https://www­.novinky.cz/ze­na/zdravi/286845-nedostatecny-pitny-rezim-skodi-zdravi-narazove-prepiti-je-ale-horsi.html+&cd=4&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

anonym

Předávkovat se můžeš i vodou. Není zdravé pít tolik vody. Tolik bys měla vypít za den a ne za hodinu. Kdes na to přišla? Nebojí tě z toho břicho pro boha? Si zase zahráváš se zdravím.

Je to zátěž i na ledviny. A pokud budeš pít tolik vody, připrav se na časté návštěvy záchoda, možná i noční pomočování. Jak opakuji, vším se dá předávkovat a všeho s mírou!

Zdroj: https://www.i­rozhlas.cz/re­giony/pitny-rezim-je-treba-dodrzovat-s-mirou-predavkovat-se-lze-i-vodou-varuji-lekari_201303220­100_mkaspar

Drap

Nestane se nic. Jako zdravotní personál jistě víš, že dva litry takto rychle nejsou zcela normální, ale že na otravu je to příliš málo. Podle mých zkušeností se nestane vůbec nic. Pouze se snad zvýší frekvence čurání.

zjentek

To záleží, čeho. Pití by mělo být silně močopudné ;)

ivzez

Pajeno,

jako žákyně SZŠ bys měla vědět, že otrava vody,
je něco jiného než otrava vodou.

Přestaň do sebe místo jídla ládovat vatu a vodu!!
Nebo chceš zemřít?