Pajena

Je normální vážit v 15 letech 54 kg při výšce 157 cm? Já vážím 46 kg v 15 při výšce 157 cm, chtěla bych vážit 40 kg.

Je normální vážit v 15ti letech 54 kg při výšce 157 cm? Já vážím 46 kg v 15ti při výšce 157cm a chtěla bych vážit 40 kg

Děkuji za rady…

Nejlepší odpověď
dubraro

46kg při 157cm je dosti štíhlá postava, další hubnutí mi nepřipadá rozumné.
54kg při 157cm je akorát přiměřená váha pro dospělou ženu.

Další odpovědi
Dochy

Řekl bych, že 54/157 je normální. 40/157 není normální. Buď opravdu neobvyklé genetické předpoklady, nebo zdravotní či psychický problém. Konzultuj s lékařem a nezahrávej si sama se zdravím.

Hlada

54 kg při výšce 157 cm odpovídá BMI 21,9 což je na spodní hranici normálu.
46 kg při výšce 157 cm odpovídá BMI 18,6 což je podvýživa.
Snaha o 40 kg značí počátek psychické poruchy, která začíná vadným sebehodnocením, a neléčená pokračuje poruchami příjmu potravy, bulímií nebo anorexií a často smrtí.

Michala11

Pěkný večer. Jsem starší a trochu vyšší než ty, zato mám tvou vysněnou váhu. Jen proto že už rok marodím a občas je mi tak zle, že se nejsem schopná jíst i několik dní. S poklesem váhy přišlo spousta komplikací jen ohledně vyšetření mého stavu a vidina uzdravení v nedohlednu. Už mě i podezírají že mám psychické problémy co se týče jídla a je velmi těžké je přesvědčit, že ne. Můj bývalý se mě štítil, můj úžasný součastný přítel se bojí aby mi neublížil. Mrzí mě to, ale je těžké tě litovat i když jsi víc nemocná než já. A to jsou na tom lidé mnohem, mnohem hůř.

ivzez

Nemůžeš si jen tak „ze vzduchu vytáhnout nějaké číslo“
a snažit se docílit takovou váhu. Je potřeba také vědět,
co tak drastické snížení váhy s sebou nese za problémy.

Chtěla bys při 157 cm výšky vážit 40 kg?
Podívej se na fotky vězňů opouštějící po II. světové válce
koncentrační tábory. Opravdu bys tak chtěla vypadat?

Nebo bys radši skončila na psychiatrii? Nebo zemřela?

anonym

Holka tohle vypadá na akutní případ anorexie. Soudě dle tvých předchozích otázek. Myslím si že vážit v 15, 46kg je dost solidní a na ženu štíhlé. Ženy má být pořádný kus a ne chodící kostra. Prober své problémy s rodiči a navštivte psychiatrii. Je to pro tvé dobro.

da ny

Je to naprosto normální.
Vážit 40 kg při výšce 157 cm je zcela nenormální. Hrozí zdravotní rizika, ztráta menstruace, anorexie, vhodná by pak byla návštěva psychiatra…