Amie

Je normální pozvat kluka „na kafe“?

Od doby, co chodím s partou kluků do klubu na pivo, je chce mamka poznat. Chápu, že má o mě strach (v skoro 19 začnu někam chodit takže večerky do 12 max 1 a běda jestli se opozdím, stačilo minule přijít v půl druhý a hned jsem schytla facku), ale stejně. Myslíte že je normální pozvat kamaráda na pokec ke mě domů? Teda jako kámošku chápu – zdrbat vše možné, dát si něco k pití, pustit si film, ale kamarád? Jelikož až nyní jsem poznala tu správnou partu, nechci u nich vypadat divně takže žádám radu. Nejde o chození, jen o to, že je chce poznat a taky se bojím, že z těch rokerských magorů by nadšená nebyla i když jsou v pohodě.
Jinak kdyby někdo vědět jak jí přesvědčit, že jsem vážně v těch nejlepších rukou i když jsem tam většinou jedíná holka a že se neopiju, aby mě museli tahat domů, budu všem vděčná. Neznám vaše večerky, ale co říkaj ostatní, dvanáctá snad není u nikoho v tomhle věku.

Jinak předem říkám – z baráku se odstěhovat nemůžu a mamka ve mě vidí vzornou holčičku bez velkého průseru, takže se mě tak chce i vychovat.
Doplňuji:
Tím „Kafe“ myslím – dát si něco k pití, pokecat, říct si novinky + poslouchat maminčiny kecy o tom co dělají jeho rodiče, jaké má zájmy a koníčky, co by po škole chtěl dělat…

Nejlepší odpověď
anonym

Amie, máš pravdu, že tohle bych na místě kluků brala asi dost divně. Napadá mne taková šílenost, že bych mamince řekla, že klidně kluky pozvu a že si doma uděláme mejdan, aby to nevypadalo tak uhozeně.
Jenže s tím asi maminka taky souhlasit nebude.
Tak se asi budeš muset s kluky domluvit, že maminka je chce poznat. Pokud je to prima parta, jak píšeš, tak to pochopí a vezmou to jako správnou recesi. Jen je nepodceňuj. Potom doma řekneš, kdy kluci přijdou a snad maminku pro příště takovéhle akce přejdou.

Jako každý správný rodič jsem i já chtěla vědět s kým mé děti kamarádí, s kým se stýkají a s kým tráví volný čas. Většinu jejich kamarádů jsem znala, takže to pro mne bylo snazší. Trochu jsem jim musela také věřit. Facku jsem jednou dostala já od matky (a neprávem , protože jako pokladní na akci jsem musela spočítat po jejím skončení tržbu). Proto bych něco takového svému dítěti neudělala.
Pokud jde o večerky, měli jsme doma pravidlo: do 20 let, budete doma do 24,00 hodin. Po 20 letech do 2,00.
Jednou to syn nedodržel a další den musel jít pracovat na zahradu. S opicí se mu to zvládalo hodně špatně. Víckrát už neriskoval.
Doplňuji:
Amie, to nemusíš vysvětlovat, taky jsem byla otravná matka. Vím, co to pro kluky nebo pro kluka znamená jít ke kamarádčině matce na kafe. Proto pozvi celou partu naráz. Neboj se, tohle kluci rozdýchají, mamince se uleví a bude to v pořádku.

Další odpovědi
anonym

Píšeš jen o mamce,takže asi žijete samy.Nediv se jí,že má obavy,snaž se jí taky pochopit,pokud máš takovou výchovu o moc jiná nebudeš až budeš jednou na jejím místě.Vždycky jsem se divila,když dojde k nejhoršímu a potomek se ztratí,že rodiče nejsou schopni policii informovat o tom kam jejich dítě chodí a s kým.Vydrž,kluky pozvi…:D

verunka483

Pokud tomu kamarádovi důvěřuješ a bereš ho zá vážně dobrého kámoše, a především ho znáš, proč ne? jasně že to není divné… a rodičům se nedivím… kolik se dneska děje špatnejch věcí holkám nejen ve tvém věku.

iceT

Hlavně,Amie,ne­zapoměň ty kluky pozvat všechny najednou,bude větší sranda.
Maminka by měla vědět a osobně poznat lidi,s kterými se stýkáš a ne aby jí někdo o tvých kamarádech vykládal polovičatosti a smyšlenky z druhé ruky.
A k té večerce-tvoje mamka to s tebou myslí moc dobře a jednou jí za to budeš určitě i vděčná,že tě v dnešní době drží zkrátka.

Ooooo,to se mi to radí,když sama děti nemám…:-)

Drap

Proč ne, zkus to. Pokazit nic nemůžeš

Skeptik

A co když nepije kafe?

venkovan

K té facce – škoda každé rány která padne vedle. Neboj – mámu ta facka bolí víc než tebe – to poznáš sama až budeš mít dospívající děti.
A k té partě – pozvi mámu na pivo s klukama do vaší putiky. A jim to řekni, že ji chceš pozvat.
Podle sebe – my jsme věděli o většině kamarádech dcery, s mnohými jsem se znal dost dobře a kluci věděli, kde jsou hranice, aby dcera s nimi příště jít na jejich akci.