Je normální, když jde skupina třeba 5 kaamarádů a kamarádek do hospody, nají se,napijí a až příjde na placení tak řeknou

slečno, je nás pět tak prosím vydělte účet pěti, abychom se o útratu spravedlivě podělili?

Nejlepší odpověď
Drap

Zcela běžné to neni, ale pokud to tak mají dohodnuto, tak proč ne .

Další odpovědi
www

Není to v pořádku, poněvadž v hospodě má mít každý zákazník podle všech pravidel svůj lístek (účet) !
Pouze na vyžádání pak společný. Kdyby se to dodržovalo, pinkli si to nezjednodušovali, hned by měl host míň problémů 😉.

Ella

nepřijde mi to normální. Já třeba toho nevypiju v hospodě tolik jako kamarádi a tak by mi nepřišlo fér platit jejich pití, když já měla piva tři a oni všichni každý šest..

briketka10

my platíme každý zvlášť, normální to není..

jen, kdyby byli opravdu předem dohodnuti..

Jirka11111

Tak jak zní otázka, tak je to v pořádku, řekli to oni servírce, tím pádem servírka spočítá dohromady a rozdělí. Pokud by to řekla servírka : vlastně co by řekla? vaši útratu spočítám dohromady a rozdělím mezi vás? To jsem nikdy nezažil 🙂 Vždycky se servírky zeptají,: budete platit dohromady, nebo zvlášt ? I takto stejně se ptám já svích hostů, jestli bude platit každej zvlášt, nebo to zatáhne jeden, nebo se třeba rozdělí po dvojicích, je mi jedno. Takže znova: odpověd: je to v pořádku. Druhá věc je, kdo z těch 5. hostů by měl za koho platit, pokud jsou ve skupině ženy a muži, nebo kdo koho pozval, ale to je věc domluvy těch 5. kamarádů. Toto můj názor 🙂