Dex

Je normální jít spát ve 12 hodin v noci, vstávám-li kolem čtvrté hodiny ráno do práce?

Je normální, když chodím spát tak pozdě, a kolem 4. hodiny ráno vstávám do práce..?

Nejlepší odpověď
marci1

No, vzhledem k tomu, že vstáváš ve 4 hod., je to dost málo. Pokud ti to vyhovuje, necítíš se nevyspalý, unavený, tak choď spát ve 12 hod. Doporučovala bych ti ale spát alespoň 7 h denně. 🙂

Další odpovědi
Roman71

Já to takhle praktikoval několik let, tedy kromě doby, kdy jsem měl dvanáctihodinové směny (takzvaný dlouhý a krátký týden). Řeknu ti, nic moc. Zdravotní problémy na sebe nenechají dlouho čekat.

Ideální doba spánku je 7 až 8 hodin, ale ještě důležitější je pravidelnost.

Rokio

Souhlasím s marci1. Akorát absolutní minimum spánku je 6 hodin. Jinak je důležité chodit spát pravidelně ve stejnou dobu.

Kepler

No, ty 4 hodiny spánku denně normální nejsou, však to dlouho nevydržíš. Já sice taky chodím spát kolem půlnoci, ale vstávám v devět. Když mě dneska vzbudil telefon o půl osmé ráno s nabídkou nové bankovní služby, tak jsem je dost vztekle poslal do pr… Mně teda tak brzo ráno nikdo budit nebude, to ani náhodou! Zvlášť když mám spokojeně užívat důchod 🙂

Kelt

Nelze jednoznačně odpovědět. Nevíme, jakou děláš práci, jak dlouho a kdy začínáš. Můžeš třeba jet vlakem, autobusem a něco dospat, možná máš nenáročnou práci.duševně i fyzicky. Pokud ale musíš být stále pozorný, jako řidič, lékař a pod, tak je to velmi málo spánku. Na druhé straně 8 hodin nekvalitního spánku, nemůžeš usnout a pod je méně než 4 hodiny kvalitního spánku. A kromě toho, každý člověk je jiný. Organizmus si sám řekne.

OptieX

Není to normální, nebo líp řečeno obvyklé. A jestli je to zdravé? Když necítíš symptomy způsobené nedostatkem spánku…

jirka F

To musí být ráno vstávání ze čtyř hodin spánku dost kruté není to normální raději je lepší jít spát tak aby byl spánek těch 8 hodin než si uhnat nějaké následky z nevyspání.