Kelt

Je normální fotografovat mrtvé lidi? Myslím lidi, kteří zemřeli přirozenou smrtí.

Policie fotografuje vraždy, jsou fotografie neštěstí, kde jsou oběti. Ale já myslím fotografie například rodiny u lůžka nebožtíka, nebo jiné. Možná vládcové, politici a jiné se takto fotí, ale připadá mi to nemorální a nenormální.
Jak na to máte názor? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Nevadí mi to. Je to věcí každé rodiny. Od objevení fotografie si někteří pohřby a nebožtíky fotografovali. Nepřipadá mi to jako něco nenormálního a už vůbec ne nemorálního. Čím by to mělo narušovat morálku? To by se potom nemohli fotografovat ani čerstvě narozené děti. Narození i smrt jsou běžnou součástí každodenního života a to pouze současná společnost se snaží smrt vytěsnit.

Edison

Je to nenormální stejně, jako je nenormální smrt. Nebo obráceně. Tak, jako je normální smrt je normální ji i fotografovat.

Kryšpín

Co není zakázáno je dovoleno. Zeptal jsem se staršího Rakušáka, jak byl u nás na dovolené spokojen, pravil, ztráta studu, nerespektování norem, ani zákonů, neúcta k bližním