Aukkimi

Je normální dostat menstruaci ve 12 letech?

Dobrý den, když dostane ve 12 letech dívka menstruaci, je to normální?

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, je. Nejčastěji ji dívky dostávají ve věku 12–14 let. Některé dívky i ve věku 9 let. Optimální věk pro první menstruaci je nejpozději do patnácti let. 🙂

Další odpovědi
anonym

Nejsem ten, který by ho kdy měl, ale myslím, že je to normální v tomto věku mít menses. Ženy mne ale můžou vyvést z omylu.

Stingo

Je to celkem běžné.