Je normální arytmie v 15 letech?

Zdravím,
je normální, že mám arytmii v 15 letech? Zpozoroval jsem to nedávno. Probíhá to tak, že když se nadechuji, tak se mi tep zrychlí, a když vydechuji, tak se zase zpomalí. Mám s tím jít za doktorem nebo je to normální? Děkuji
Edit: Zde jde o to, že měřič tlaku mi ukazuje, že mám arytmii. U nikoho jiného to nedělá. Jen u babičky, která arytmii má. Navíc mezi změnou tepu jsou velmi velké rozdíly.

Nejlepší odpověď
Drap

Arytmie neni nic až tak nezvyklého. Může se projevit v jakémkoli věku.

Další odpovědi
Kepler

Tak jak to popisuješ se zřejmě nejedná o arytmii. Arytmie jsou nepravidelnosti v srdeční akci. Nemocný je může vnímat jako krátkodobé zastavení srdce, přeskakování, bušení srdce a podobně. Pokud si přesto myslíš, že je to arytmie, je vhodné navštívit praktického lékaře, který buď provede vyšetření sám (především EKG) nebo odešle nemocného k odborníkovi – kardiologovi.
http://prizna­ky.vitalion.cz/ne­pravidelna-srdecni-cinnost/

Nuk nuk

Arytmie může být klidně i vrozená, v pubertě se navíc může přechodně objevit v souvislosti s dospíváním těla.
Za normálních okolností se dá s arytmií žít bez zásadních problémů. Pokud k ní nemáte ještě estrémně vysoký krevní tlak, nějaké další problémy se srdcem, astma apod., pak s tím k lékaři nemusíte.

(Já mám arytmii odjakživa, dokonce ji při pár příležitostech lékaři objevili, ale protože mi nečiní potíže, nijak ji neřešili, jen mě na ni upozornili)

Quimby

Já myslel, že je tohle normální součást dýchání. Ale pokud máš pochybnosti, tak navštiv lékaře přinejhorčím ti řekně, že je to v pořádku.