Avatar uživatele
2301

Je normální arytmie v 15 letech?

Zdravím,
je normální, že mám arytmii v 15 letech? Zpozoroval jsem to nedávno. Probíhá to tak, že když se nadechuji, tak se mi tep zrychlí, a když vydechuji, tak se zase zpomalí. Mám s tím jít za doktorem nebo je to normální? Děkuji
Edit: Zde jde o to, že měřič tlaku mi ukazuje, že mám arytmii. U nikoho jiného to nedělá. Jen u babičky, která arytmii má. Navíc mezi změnou tepu jsou velmi velké rozdíly.

Upravil/a: 2301

Zajímavá 0 před 2489 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Arytmie neni nic až tak nezvyklého. Může se projevit v jakémkoli věku.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Tak jak to popisuješ se zřejmě nejedná o arytmii. Arytmie jsou nepravidelnosti v srdeční akci. Nemocný je může vnímat jako krátkodobé zastavení srdce, přeskakování, bušení srdce a podobně. Pokud si přesto myslíš, že je to arytmie, je vhodné navštívit praktického lékaře, který buď provede vyšetření sám (především EKG) nebo odešle nemocného k odborníkovi – kardiologovi.
http://prizna­ky.vitalion.cz/ne­pravidelna-srdecni-cinnost/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Arytmie může být klidně i vrozená, v pubertě se navíc může přechodně objevit v souvislosti s dospíváním těla.
Za normálních okolností se dá s arytmií žít bez zásadních problémů. Pokud k ní nemáte ještě estrémně vysoký krevní tlak, nějaké další problémy se srdcem, astma apod., pak s tím k lékaři nemusíte.

(Já mám arytmii odjakživa, dokonce ji při pár příležitostech lékaři objevili, ale protože mi nečiní potíže, nijak ji neřešili, jen mě na ni upozornili)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Já myslel, že je tohle normální součást dýchání. Ale pokud máš pochybnosti, tak navštiv lékaře přinejhorčím ti řekně, že je to v pořádku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek