Wortygen

Je normální,abych v 15 letech bral proteiny?

Doplňuji:
Takže bude v pořádku,když budu brát umělou stravu ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

akákoľvek umelá strava, jej konzumácia, je zásah do bežnej životosprávy, pretože neúmerne prijímate niektorú zložku potravy vo väčšej miere.

Pokiaľ sa nemienite živiť športom, asi by som to nedoporučoval (napriek reklame, že je to úžasná vec).
Pokiaľ sa športom živiť chcete, doporučujem nejakého nutričného odborníka, podľa možnosti lekára a nie nejakého rýchlo kvaseného na troch školeniach.
Uvedomte si, že proteíny sú bielkoviny a pokiaľ fungujú nesprávne, môžu spôsobiť napríklad rakovinu, Alzheimerovu chorobu, autoimunitné ochorenie alebo choroby srdca a krvného obehu.
Inak normálne by mala stačiť vyvážená strava, ak chcete prijímať viac proteínov, papajte mäsko.

Další odpovědi
huxa

Proteiny jsou podstatou všech živých organismů; proteiny=bílkoviny, takže když to tak vezmeš-proteiny pijí i kojenci.
Doplňuji:
Při velké fyzické námaze bych se nebál si udělat koktejl i se sacharidy, nicméně když se tak hloupě ptáš, radši bych to nepapal…
Nicméně, doporučím ti něco lepšího a vyjde to i cenově lépe-kefírové a acidofilní mléko+hafl masa.

Fyzik

Není to v pořádku! :) Proteiny jsou sice základní složka potravy, umělá strava je ale umělá a je to neideální náhražka normální potravy. Pokud nejedeš na superprofi úrovni, soutěže a takové věci, myslím, že bys měl, obzvláště v patnácti, kašlat na umělou stravu a radši uzpůsobit jídelníček tak, abys do sebe dostal to, co chceš, přirozenou cestou. Obzvlášť člověk, který tomu nerozumí, může do sebe dostat kdeco, a pak z toho jsou následky na celý život…

tyna.ryglova

Na proteinech není nic špatného 🙂 . Samozřejmě to s nimi nesmíš přehánět, ale když budeš cvičit a dáš si za den jeden proteinový nápoj, tak na tom nevidím nic špatného 🙂 Budeš mít super postavu a holky tě budou obletovat 🙂 Podívej se na https://www.tes­tino.cz/prote­iny , je tam pěkně vysvětlené, co to proteiny jsou, ať víš, co od nich máš čekat 🙂 .