Je normální, aby internet v tabletu vypadával?

Můj tablet mi dělá problémy – od tohoto roku mi vypadává na něm internet,hlavně kolem 19:00 hodin večer a nevím už co s ním. Jestli je na tom čase 19:00 hodin něco špatného nebo jestli je v tom čase na internetu hodně lidí,to nevím,protože já jsem těm počítačům nikdy v tomto ohledu ohledně vypadávání internetu nerozuměla. A ještě by mě zajímala jedna věc ohledně počítače – proč mi někdy selže stahování filmu?

Odpovědi
dubraro

Bojím se, že na dálku nebude možné poradit. Chtělo by to odborníka nebo alespoň zkušeného uživatele, který by to posoudil na místě.

mzm

„Vypadává“ znamná, že se nic nedá „stáhnout“ nebo se dokonce odpojí?

Zkusil bych nějaký wifi scanner (např. https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.farproc.wifi­.analyzer) a podívat se, jestli na mém kanálu není „moc velký provoz“, případně přepnul svůj WiFi zdroj na kanál jiný. Mohlo by to pomoct.

Pokud se v 19h zapne nějaká silná wifi rušící můj kanál, je možné, že se nepodaří stáhnout film. To se nemusí podařit ani pokud se stahuje po drátě/optice. Zdroj může být zahlcený a pod. Pomohou stavoací managery (třeba do FF je oblíbený https://addon­s.mozilla.org/en-US/firefox/ad­don/downthema­ll/), které dovolí po obnovení spojení (zotavení zdrojového serveru) pokračovat ve stahování částečně stáhnutého souboru.

Možností je mnoho.