muskata

Je normální, aby dítě neustále prdělo?

Moje 6-ti letá dcera neustále prdí. Během 10-ti minut někdy až 5×, spíše je šílené i to, že příšerně smrdí, v pokoji se nedá vydržet, tak nevím, zda je to normální, nebo, jestli nemá problém se zažíváním. Nemáte někdo zkušenost?

Nejlepší odpověď
anonym

Říká se, že děti jsou jako prdy- člověk snese jen ty vlastní! Využila jsem příležitosti k uplatnění průpovídky, ale vám asi moc do smíchu není. Samozřejmě, že vaše dcerka trpí nadměrným nadýmáním, které obtěžuje nejen vás, ale zcela jistě i ji. Navíc může být plynatost průvodním projevem jiného, možná i závažnějšího onemocnění. Rozhodně nechte dcerku vyšetřit lékařem. Nepíšete jak dlouho potíže trvají, ale neodkládejte návštěvu lékaře dlouho!

Další odpovědi
pusinka50

Píše se, že běžný člověk si „uleví“ prdnutím až 14× denně.
Ale řekla bych, že i když nikdo při tom nevoníme, tak taková četnost a takový smrad jak popisujete, zas tak normální není. Došla bych s dcerkou raději k lékaři.
Jinak:

Jaké jsou příčiny nadýmání?

Nadýmavé potraviny (zejména luštěniny a některé druhy zeleniny a ovoce)
Nedostatečný přísun tekutin
Pomalý pohyb střev, zácpa
Špatné zpracování potravy v ústech (hltání větších kousků spolu se vzduchem)
Chemické reakce ve střevech, kvašení a hnití za spoluúčasti mikroorganismů
Užívání některých léků, zejména antibiotik
Psychický stres, spěch a tlak okolí
Hormonální disbalance (menstruace, menopauza)
Onemocnění a špatná funkce jater, žlučníku, slinivky a žaludku

mosoj

A´t změní stravu a jí více bílých jogurtů.

Kdo prdí zdraví si tvrdí !

honza19hk

čím ji krmíš?? vajíčkama? pokud ji krmíš stravou po které se prdí,tak bude prdět.