Je norma, 7 g kávy na porci celorepubliková ? Dá se reklamovat množství kávy a jak ?!

Nejlepší odpověď
mosoj

Převážit. Jsou k dostání pěkné kapesní digitální váhy.
Doplňuji:
Převážit se to ale musí dřív než se to vypije !

Další odpovědi
suaeda

Jsem milovník dobré kávy a ve svém okolí mám zmapované kavárny, kde jakou dělají (preso nebo turka). Pokud jdu do nového mne neznámého podniku tak zhodnotím sílu a chuť kafíčka. Pokud to nestojí za nic a navíc si účtují cenu nad průměr v okolí tak to obsluze slušně řeknu. Vím, že servírka, či číšník za to většinou nemohou. A do tohoto podniku delší dobu nepáchnu a navíc dělám antireklamu. Snažím se upozorňovat na špatné kafe své známé.

huxa

To není norma.
Každý slušný podnik má dobré číšníky a ti by měli rádi odpovědět na gramáž kávy v šálku.
Hodně záleží na tom, jaká káva je, jestli turek, espresso, latté, …

JájsemRaibek

Podstatné je to, co je uvedeno v nabídce.
Pokud tam je 7g káva + další ingredience, musí vážit v suchém stavu 7g. A za tuto gramáž je účtována příslušná cena.
Pokud je v nabídce uvedena jiná hmotnost, musí porce odpovídat deklarované hmotnosti.