mosoj

Je nic lehčí než vzduch ?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vzducholod-vakuum
Doplňuji:
Pokud už je vakuum takto nazváno .

Nejlepší odpověď
Fienir

„Nic“ nemá žádnou hmotnost, takže ano.

Další odpovědi
M.

Hádám, že také myslíš vakuum. Tak ano, nemá to v sobě (téměř) žádné částice, vzduch jich má v sobě poměrně hodně.

anonym

Nic nemá přece hmotnost. Jestliže mám něco a naproti tomu nemám nic, tak nebudu hledat decimálku, abych si to šla odvážit. Tazatel použil nesprávný obrat -vzducholoď naplněná ničím (vakuum, vzduchoprázdno). Dost často jsou tu nesprávné formulace a obraty. Toto je jenom jeden příklad z mnoha.

ted_sg

Ano. Jeden metr krychlový (1000 litrů) vzduchu za normálních podmínek váží asi 1,3 kilogramu.