Avatar uživatele
bolak

Je „nevím“ odpověď?

Já že je tady spousta otázek z oborů o kterých nic nevím a proto nemůžu přispívat, ale všim sem se že někteří se s tímhle moc netrápí a poradí i tak. Já samozřejmě nechci radit špatně, tudíž mě napadadlo, jestli bych mohl místo toho odpovídat že „to nevím“, byl by v tom problém? Je to proti kodexu? Mně by to totiž otevřelo bránu k prakticky ke každé otázce zde a měl bych možnost se zapojit úplně všude.
Doplňuji:
Jen neříkejte že ne, tady je spousta otázek kam bych se se svým „nevím“ vešel, hele > http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C3%ADte%20jak.

A když se sám dotyčný ptá, jestli to vím, tak smím, ba přímo mám povinnost odpověďět že to nevím když to opravdu nevím. Odpovídat že to vím, by byla nehorázná lež, když to nevím a neodpovídat vůbec by bylo zase čiré sobectví, jelikož já přece vím že to nevím, tak proč neporadit?

Navíc, odpovědi v podobném stylu docela nesou, mrkej na drát > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevratili-jste-se-nekdo-prave-z-hurghady

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, Nikkol, Sůwa, briketka10, anonym, david22, Lorrien, anonym před 4314 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud není proti kodexu odpovídat na všechno za každou cenu i v případě,že slovo „nevím“ ,by bylo na místě a férové.Nevím proč se ptáš.Tady je několik zlatých,kteří odpovídají na téměř vše,ale nesdělí nic natož aby poradili.Nudící se grafomani,kteří mají potřebu a čas se vyjadřovat za každou cenu téměř ke všem tématům…To asi nebyl původní důvod k založení těchto Odpovědí…:d
Doplňuji:
Já nepíšu „nevím“.Prostě neodpovídám a ohodnotím dané odpovědi,které korespondují s mým názorem.:D

Upravil/a: anonym

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Evidentně je, když se za ně i boduje…:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

nejsi jediný, ale pokud opravdu nevím a nedohledám na google snažím se mlčet. někdy odpovím, protože ačkoliv nevím, neublížím. Třeba ten ježek a jabko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bolaku, možnost to sice je, ale nevěřím, že pro Tebe. Nezdáš se mi být ten pravý na takovou zbabělost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevim, jestli je to proti kodexu. !

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Klidně můžeš. Jsou tady větší blbosti a kodex tím podle mne neporušuješ. A některé otázky jsou přímo k takové odpovědi konstruovány. Jako třeba víte že… Tazatel se přece na nic jiného nerptá, jen na to zda vím, či nevím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podívej na politiky nic nevědí a dělají že vše vědí staň se politikem

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Máte pravdu, veľa odpovedí na tejto stránke je na úrovní 'To nevím, ale odpovím cokoliv, hlavně ať jsou body´
„Nezdáš se mi být ten pravý na takovou zbabělost.“
neviem, či je zbabelosť, priznať „to nevím“, to málokto dokáže. Iné je, že sme vložiť takúto odpoveď je prinajlepšom ´neslušné´. Ak neviem – neodpovedám.body je lepšie získavať poctivým spôsobom – konkrétnou odpoveďou k otázke. Kritika a osobné poznámky patria skôr do diskusie.

před 4316 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Toto je jasný příklad, jak lze získat body, aniž bych nějak přispěla svými zkušenostmi nebo znalostmi. Když „nevím“ a přesto mám potřebu se vyjádřit, mohu využít diskuze, ne? Navíc skalní odpůrci chatovacích odpovědí, by se neměli vyjadřovat vůbec, poroušují totiž KODEX.

před 4317 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad Sůwa, v zásadě máš samozřejmě pravdu, být otázka v jiné než zábavní rubrice, možná už by ani nebyla.
Po nedávném doplnění pravidel, admini reagovali, že v Zábavě ponechávají přece jen určitou benevolenci ( snad pro návštěvnostní motivaci).
Výrazné selekci by napomohlo konečně zrušení bodování v zábavě, jaks navrhovala nejen ty, ale i většina slušných a soudných.
Otázkou zůstává, proč zrovna takovouhle ptákovinu ohvězdičkovaly zrovna 3 zlaté.
Jinak k meritu dotazu – ano, je to proti kodexu, (i zcela triviální logice). – viz citace:
Vkládání nesmyslných a bezobsažných odpovědí nebo kopírování odpovědí ostatních uživatelů je také považováno za podvádění.
Není povoleno záměrně vkládat neužitečné odpovědi, které mohou uživatele uvést v omyl. Není správné ani vkládat nesmyslné odpovědi a otázky, tyto budou provozovatelem smazány.
Pokud příspěvek není otázka nebo odpověď, nemá zde co dělat.

před 4316 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek