hapiky

Je nesmrtelnost jen o nestárnutí, nebo může nesmrtelného něco zabít, nebo může nesmrtelný spáchat sebevraždu?

Jestli ano, tak potom nemůže být nesmrtelný.

Nejlepší odpověď
annas

1. Dělník je smrtelný, práce je živá. – význam základní.

„Slovo "nesmrtelný“ se nevyskytuje v celé Biblii. Jen na třech místech se hovoří o nesmrtelnosti, ale nikdy ne v tom smyslu, že by člověk měl nesmrtelnou duši"
Roger J. Morneau

https://citato­.cz/o/citaty-o-nesmrtelnosti

2. Jiný pohled – Fyzicky je člověk smrtelný, ale duše je nesmrtelná, čeká na vzkříšení. Ale je myšleno takto:

„Pokud by člověk ve smrti zcela zanikl, nemohla by vlastně být řeč o vzkříšení, protože to vyžaduje nějakou kontinuitu lidské osoby. Vzkříšení v tomto pojetí by bylo spíše jakýmsi novým stvořením člověka, ovšem na úkor jeho původní identity.“

Takže člověk zemře, ale lidstvo nezahyne, pokud se stále obnovuje. Lidé ukazují cestu celému lidstvo.
https://www.vi­ra.cz/otazky/nes­mrtelna-duse-1tes-413-18.html.

3. Nesmrtelné je přeneseně dílo některého spisovatele, vynálezce, herce atd., tedy těch, jejichž myšlenky mají stále co říct, takže žijí věčně.

Práce je živá. „Nejvyšší stupeň kariéry je nesmrtelnost“ . Jan Sobotka.
https://books­.google.cz/bo­oks?id=aIVJDltCBGgC&pg­=PA20&lpg=PA20&dq=a­forismus+o+nes­mrtelnosti+Jan+So­botka&source=bl&ot­s=IW89WGA842&sig=AC­fU3U22eSUd5SFo33PuT­FrBF12HTFVWPA&hl=cs&sa=X­&ved=2ahUKEwi­I8qWX1IzwAhXQpIs­KHdRkCCYQ6AEwE­XoECAcQAw#v=o­nepage&q=aforis­mus%20o%20nes­mrtelnosti%20Jan%20S­obotka&f=false

3. Nesmrtelní jsou např. elfové.

Další odpovědi
Speed77

Nesmrtelný nemůže nikdy umřít – pokud ano (nějakým – jakýmkoli způsobem), tak už není nesmrtelný. Jen třeba „hůř zabitelný.“ :D
Něco jiného je věčná mladost, nestárnutí. To se nerovná nesmrtelnosti.

marci1

Nesmrtelného nemůže nic zabít, ani on sám se nemůže zabít. 🙂
Nesmrtelný má ale dvojí význam:

1. ten který má vlastnost žít věčně; který (nikdy)
neumírá
Národ je nesmrtelný, pokud zůstane silný mravně, pokud žije svým uměním i vědou, pokud se nezpronevěří lásce ke své vlasti, k vlastní své kultuře a k sobě samému.

2. (přeneseně) nezapomenutelný
Též nesmrtelný Mozart, který se tenkráte v Praze, vlastně v Košířích zdržoval, kdež zabýval se komponováním nejslavnějšího svého díla „Don Juana“, nezřídka do kavárny této docházel, aby se ve společnosti veselých komediantů hrou na kulečníku pobavil.

https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/nesmrteln%C3%BD

Lgee

Rozdíl je MEZI Nesmrelností a Nezranitelností.

Nesmrtelnost – nemožnost stárnutí, nemoci apod.
Nezranitelnost – nemožnost fyzické smrti jakkoliv, pádem, zbraní, výbuchem, jedem. apod. (přirozenou smrtí lze většinou zemřít.)

Babi Mau

Odpovím soukromě na Mesenger

alik360

Zaleží na tom jak to myslíš. Nesmrtelný jako deadpool nebo hulk zabít je nemůžou ale na stáří umřou. Nebo nesmrtelný jako že ho nemůžou zabít a nestárne třeba od 25let. atd.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.