panxnotdead

Je neslušné fotit na pohřbu?

Chci ještě udělat pár fotek s kamarádem. Nejdřive bude v kostele, potom se půjde na hřbitov. Teď otázka, jestli se na mě nebudou dívat divně, když budu fotit v kostele nebo ten průvod.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
carpediem

Jiná

Pokud s tím rodina zesnulého souhlasí, tak to neslušné není.

Další odpovědi
ivzez

Jiná

Doplňuji:
Mně to přijde necitlivé, netaktní a nevhodné.

K focení žijících osob potřebujete jejich souhlas,
k focení kamaráda pravděpodobně souhlas
jeho rodičů.

Nemyslím si, že by pohřeb byl vhodnou událostí,
při níž byste si mohl případný souhlas vyžádat
(rodiče budou „mít dost“ i bez focení).

Fotky navíc nesmíte bez souhlasu zúčastněných zveřejnit.

jáára

Jiná

Slušné / neslušné
co na tom záleží. já bych ti ten foťák / mobil rozšlapal i na tom pohřbu i kdekoliv jinde. já se fotit nenechávám

iceT

Jiná

No,abych pravdu řekla,mi to přijde zvláštní.Když zemřela babiččina sestra,které jsem říkávala teto,tak můj strýc fotil jak zběsilý,sice zpovzdálí,ale fotil(pravda,nikomu se nevnucoval),ale když pak rakev vezli z kostela na hřbitov,tak šel hned za vozem a natáčel video celu cestu a pak taky i zbytek obřadu.
Osobně si myslím,že je milejší vzpomínat na zesnulého,jak na živého a ne si prohlížet fotky mrtvého a pouštět si video z poslední cesty,na tom nevidím vůbec nic pozitivního.Promiń.

zjentek

Neslušné

..třeba v případě, kdy je u kondolencí požádáš, aby ti udělali do objektivu nějaký vážný tváře nebo držky ..ať ty záběry trochu vypadaj

GM

Slušné

Doplňuji:
Myslím si, že fotit na pohřbu je úplně normální.

Mc Merkurion

Jiná

je to naprosto běžný jev…

setapouch

Jiná

Hlavně neříkej „úsměv, prosím!“.

Emefej

Jiná

Určitě nedělej selfie s pozůstalými.

Julia

Neslušné

Budu upřímná, myslím si, že to není zrovna nejlepší fotit na pohřbu..