Kazatel

Je neschopnost Velké Británie odejít z EU spíše důkazem, že EU jen tak nikoho odejít nenechá, aby si to pamatoval?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Neschopnost politiků Velké Británi nemůže být (logicky) důkazem ničeho týkajícího se EU.

Další odpovědi
Ametyst

Odchodem Británie EU ztrácí jednoho z největších plátců, tak dělá všechno, aby odchod překazila. Zároveň se to vyvíjí jako odstrašující příklad, jak se odpadlictví z EU trestá. Názor 17,4 milionů lidí, co volili LEAVE a vyhráli,nehra­je roli.

anonym

Zpackaný brexit je důsledkem toho že británie sama vlastně pořádně neví, zda vůbec chce odejít, … půlka nechce a půlka chce … mezi zákonodárci je to spíš ve prospěch těch kterým to případá jako ekonomické šílenství … to je příčina toho jak příšerným způsobem celý brexit probíhá. Oni prostě neví co chtějí.

Ti co nechtějí, v tom vidí ekonomickou sebevraždu do budoucna protože prostě nevěří tomu že se jim podaří vyjednat takové dohody aby byli nadále konkurenceschopní. Ti co odejít chtějí, … těm je to celé v podstatě u zádele, hlavně když už se někam půjde a celé to vede nezodpovědný populista Johnson. Je to rozhodně nezáviděníhodná situace.

Alesh

Ne, je to jen důkazem toho, že se hraje velké divadlo proto, aby nakonec žádný brexit nebyl.
Vsadím kalhoty, že to ukroutí tak, že se brexit konat nebude! Vsadí je někdo proti mně? 😉

aliendrone

Ále – zájmy či vůle občanů Británie NIKOHO NEZAJÍMAJÍ! Určující je zájem globálního kapitálu a ten brexit NECHCE. Jediná potíž je v tom, že si hráli na demokracii a mysleli, že jim to vyjde. No a teď hledají cestičky jak odejít tak, aby zůstali, ještě léoe aby vůbec neodcházeli. Tohle je přímo KLASICKÁ ukázka toho, že dem(ent)okracie je fraškou, které věří snad jen opravdu lidé s IQ bublajícího bláta!

Nelze to ovšem řící na plnou hubu, tudíž se to svádí na „neschopné politiky“, „zlou Unii“, která odchodu brání, zkrátka hledá se vinník/důvod, na koho to hodit a jak z toho vybruslit (standardní zdržovačka, za pár let už to bude každému fuk).

Alesh má pravdu, Británie neodejde REÁLNĚ. Najde se nakonec nějaký „kočkopes“, aby Britové nominálně byli „samostatní, mimo EU“, ale veškeré ekonomické a venkoncem i politické vazby zůstaly zachovány. Vlk se musí nažrat a koza zůstat celá.

Je tu MALÁ šance, že nakonec se s tím moc babrat nebudou a na férovku se voličům a jejich vůli vytlemí do xichtu, což by znamenalo konec šaškárny a oficiálnímu přiznání, že dem(ent)okracie jsou jen specifickou formou totalitního státu. Takhle daleko ovšem v blízké době ještě nezajdou, myslím. ;) :D

Drap

Neni to důkaz o ničem.

Mc Merkurion

… ne, jen to ukazuje neschopnost VB, a že vlastně ani neví co chce …

Edison

Je to důkaz bezzubosti demogracie.
Si to shrňme:

  1. Pověřili někoho vyjednáváním.
  2. Ten něco vyjednal.
  3. Protože DEMOGRACIE, tak padlement…

U normálních lidí:

  1. Pověřím někoho jednáním, protože mu přece věřím.
  2. Vyjedná ku spokojenosti všech.
  3. PLATÍ TO.

Vojta24

Ametyst: neřekl si tak docela celou pravdu, taktně si zatajil že názor téměř stejného počtu lidí kteří brexit nechtěli teď naopak nehraje žádnou roli.

Ametyst

Vojto, ti prohráli: Tomu se říká demokracie. Zatím jim politici 3 roky naslouchali a na vítěze kašlali:Tomu se říká ignorování výsledku referenda.

Vojta24

Referenda které by ale teď dopadlo úplně jinak a proto si zastánci odchodu rozhodně nepřejí jeho opakování. Aktuální stav je jiný než byl v době referenda a dnes už politici za tupou kampaní LEAVE brexit už nejednají podle přání většiny. Jen to odmítají vidět a slyšet.

Vojta24

… jen říkám co je tou příčinou neustálého blokování a bojkotování brexitu z vlastních britských řad. Sami britové se jej snaží zastavit a hrají předem prohraný boj, protože nějaké referendum postavené na lživé kampani LEAVE, kdy si lidé pořádně ani neuvědomovali ekonomické důsledky takového rozhodnutí kdysi získalo o pár hlasů navíc.

anonym

Příznivci o nějaký ten hlásek vyhráli. Ale v podstatě je to přesně tak, ty dvě poloviny se tam prostě i po referendu perou, jedna chce, druhá nechce a dávají si to pořádně vyžrat při každé příležitosti.

anonym

Zpackaný brexit je důsledkem toho že británie sama vlastně pořádně neví, zda vůbec chce odejít, … půlka nechce a půlka chce … mezi zákonodárci je to spíš ve prospěch těch kterým to případá jako ekonomické šílenství … to je příčina toho jak příšerným způsobem celý brexit probíhá. Oni prostě neví co chtějí.

anonym

Ono je to jako by u nás v Česku třeba bylo referendum o tom, zda chceme vyhodit do vzduchu všechny úřední budovy i s úředníky uvnitř … no vsadím se že v česku by takové referendum skončilo jednoznačně ANO … už chci vidět jak by to poslanecká sněmovna s nadšením realizovala. A brexit je stejná pitomost z rozmaru a na truc.