postcd

Je nepříznivé IR záření stejně jako WIFI, bluetooth?

slyšel jsem že existují lidé s přecitlivělostí na elektrosmog (tedy různé vlněná – mobilní sítě, mikrovlny..) tak mě zajímá jestli bluetooth a IR jsou na tom stejně co se týče vlivu na jedince přpecitlivělé na el. smog (věřím že má vliv na každého) jako třeba záření mobilních sítí a wifi?

Odpovědi
Dochy

IR jevlastně normální tepelné záření. V ovladačích je použit výrazně nižší výkon, než na vás září běžné elektrospotřebiče. Osobně bych se IR z elektroniky nebál. BT je v zásadě rádio i když s malým výkonem… Tak se tomu snažím spíš vyhýbat, ale asi to moc nepůjde…

mosoj

A spaní s el. lampičkou u hlavy se nebojíš ?
El. vedení , mobily, vysílače Tv, rádia a tisíce dalších to vše je elektrosmog.
Každý mobil je vysílač !! a ještě si ho dáváš k hlavě a zahříváš mozek.

a623682@drdr

Podle me se jedna o precitlivelost spise psychickou nez faktickou. Pokud nekomu vadi, ze ma v byte zapnutou wifi (mam kamosku, ktera wifi vypina ze sasuvky kvuli vlnam), tak mu bude vadit i ze neco vysila IR signal.
Ostatne, kdyby videl jak moc je okoli „zamoreno“ radiovymi vlnami, tam by se z toho asi neprobral.

arygnoc

všetky tieto druhy žiarenia sa v prírode vyskytujú, sú vyžarované i prírodnými látkami, ako aj iní druhy žiarení.

bez ir žiarenia (po našom infračerveného žiarenia) by Zem zmrzla.