Rokio

Je nemorální, když někdy úmyslně narušuji plynulost silničního provozu na přechodě pro chodce?

Na zebru občas vejdu, když je řidič osobního automobilu daleko alespoň 50 metrů a sem tam řidič je donucen mírně zpomalit, aby mě nepřejel a já využívám své právo mít přednost na přechodě pro chodce.

Samozřejmě vím, že přednost není absolutní. Nevcházím na něj před bezprostředně se blížícím vozidlem a dávám přednost vozidlům s právem přednostní jízdy a tramvajím.

Můj dojem je, že zakázané to asi není, ale porušuje mé chování dobré mravy?

Odpovědi
Lgee

Řesis nesmydli

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.