Avatar uživatele
Psychotic

Je někdo nebo něco (krom blízkých osob), pro co byste položili život?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, klumprt před 3076 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Nedokážu předpovědět, jak bych se zachoval v těch nejkritičtějších situacích, ale snad bych našel dostatek odvahy v rozumné míře riskovat život při nutné obraně nebo krajní nouzi, abych pomohl třeba i úplně cizímu člověku.
A kdyby byla ohrožena naše země a já měl příležitost pomoct při její obraně, nejspíš bych ji šel bránit pro svoje děti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Morálně možná, ale prakticky nevím, děti neplánuji, jsem svobodná…

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8reSbHCvIqs

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Toto by byly jen teoretické řeči. Nikdo z nás nedokáže pčesně říct, jak by se zachoval v konkrétní krizové situaci. V hlavě můžeme mít vše srovnáno, ale skutečnost je potom jiná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LuCas56

Blízké osoby myslíš jako pouze rodinu, nebo i přátele.
Jestli myslíš pouze Rodinu, tak bych položil život za mojí nejlepší kámošku <3 :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VeRe1983

Budu psát ryze hypoteticky, protože mám modrou a k armádě mě nevzali, takže do toho nemám co kecat. Po pařížských útocích, ostatně i po sestřelení ruského letadla a dalších věcech, které mnou otřásl bych položil život v boji proti islamistům. Je mi fuk, jestli bych měl na sobě ruskou, americkou, českou nebo třeba eskymáckou uniformu. Být fyzicky v pořádku a být součástí země, která se aktivně nějak vojensky zapojuje, tak jdu do toho. Protože v souboji s tímhle nepřítelem platí zabít, nebo být zabit. A já fakt nechci, abych zítra pustil zprávy a dozvěděl se, že se zase někdo odpálil v Berlíně, Londýnu, nebo koneckonců Praze…ačkoliv naše země islamistům není takovým trnem v oku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Já to beru čistě matematicky:

  1. Kdyby to byly životy 2 nějací lidi za riziko ztráty svého života, jdu do toho protože je to dva za jednoho a to se vyplatí
  2. Kdyby to bylo dítě za cenu mýho vlastního života, jdu do toho protože jemu zbývá ještě 70 let a mě max. tak 30, to se taky vyplatí
  3. Ze stejnýho důvodu bych neobětoval život za důchodce
  4. Pokud by to byl nějaký atentátník, nějaký šílenec opásaný výbušninami, tak tam je to jasný, umře buď on a nebo on a všichni co jsou v dosahu
  5. Pokud by to bylo nějaký nemocný dítě, který má třeba leukémii a zbejvá mu max. 2 roky života, ani náhodou..
  6. Pokud by někde hořel dům a v něm byli lidé, musel bych spočítat šance… samozřejmě první bych šel pro dítě pokud by byly ty osoby stejně blízko a nevěděl bych kolik mám času, ale pokud by bych já měl před sebou 30 let života a dítě 60 let a šance by byla 40% že ho zachráním a 60% že tam oba skapem, tak už by se mi to nevyplatilo
  7. Pokud bych se infiltroval ve jménu zákona do nějakého gangu, někdo by přede postavil člověka ve smyslu nějakého závěrečného testu, dal mi bouchačku do ruky se slovy: „zastřel ho nebo umřeš“, tak pokud bych věděl že když selžu, zabije ho někdo jinej mě pak zastřelí taky, neváhal bych ani vteřinu, a to i kdyby to byla třeba moje vlastní matka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Za stranu a za vlast!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kdyz ti to reknu, ohrozim to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Pumík >>> super video! Pravá jedovatá saň! Nejdřív že by dceru ráda…a potom: proklínám tě
A ta redaktorka jí ještě povídá, že ten potlesk je pro ní:DDD

před 3076 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek