Kelt

Je někde záznam o tom, co si stahuji a na jaké stránky chodím?

Někde to existuje, že když se podívám na nějakou www stránku, tak mi to uvede, že v současné době se na stránku dívá třeba 5 lidí. Ale třeba si stáhnu fotky brazilského pralesa, potom článek o tom, jak se rozmnožují brouci, potom něco o španělské lize atd atd. Každý počítač má nějaké číslo, nebo nějaký identifikační znak, podle kterého se pozná, kdo a kdy byl na které stránce. Pak jsou ještě veřejné počítače, kavárny, kde může sedět kdokoli. Ale jsou stránky, které není dobré navštěvovat, protože to jsou nevhodné stránky kvůli obsahu atd. Jak je to ve skutečnosti, mám se bát, že si pro mne někde přijde, že se bude o mne někdo zajímat, protože mne zajímá vše možné, i extrémy. Svatý nejsem a asi nikdo, atd. U telefonu vím, že si to ponechává operátor. Jak je to u internetu a sociálních sítí? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nejen o tvém pohybu na internetě, ale i v životě >>> jen se koukni, na kolika místech je cedule: „prostor je monitorován kamerama“ a na kolika ani nejni (ta cedule) …
… nechtěj vědět, na který všechny stránky chodím já …
… dokuď v tvém okolí nevybuchne bomba, věř, že bude každýmu u zádele, kde šmíruješ >>> to by musely pozavírat nejmíň půlku republiky …

Další odpovědi
Edison

I sociální sítě jsou internet. Jistě, že to je zaznamenané. Od nejednodušších „sušenek“, přes jistou schopnost záznamu IP a MAC… Takže třes se!!! To, že jsi paranoidní neznamená, že po Tobě nejdou!! 😁

klob1

Úplně všechno se sleduje a každý provozovatel má i povinnost to ukládat. A, ikdyž se ti povede někde něco smazat, tak tam stejně zůstane stopa.

anonym

Pokud používáš TOR Browser ( https://www.tor­project.org/dow­nload/ ) tak skutečně není. A na internetu se pohybuješ prakticky beze stop a pokud někde své jméno přímo nenapíšeš tak i anonymně, protože TOR zfixluje i tvou IP adresu. Podobně fungují různé komerční VPN, takže i v případě že VPN používáš můžeš být na internetu anonymní. Má to ale jedno ALE … jakmile se přihlásíš pod nějaký účet, jakmile povolíš výměnu cookies mezi doménami, jakmile aktivuješ javascript tvoje anonymita zmizí 🙂 Vůbec není jednoduché si ji udržet a domnívám se, že pro laika je to téměř nemožné.