Coliffe

Je někde v ČR zebroid?

Dobrý den,
píšu školní čaopis a vybrala jsem si článek o zebroidovi. Ovšem naše učitelka mi řekla, jestli není někde k vidění v ČR a kde. Nevíte někdo, prosím?

Nejlepší odpověď
anonym

Mezidruhový kříženec hřebce zebry a klisny koně nebo oslice se ofic. v ČR nevyskytuje. Jednak není důvod a zájem plodit takové hybridy a i kdyby se to nechtěně někomu podařilo, tak se s tím rozhodně nebude nikde vychlubovat. Možná v nějakých soukromých chovech mohlo k takovému „nedopatření“ dojít. Hřebci zeber se ale běžně nechovají . Proslýchá se, že snad na farmě Miloše Zapletala…