kurec

Je někde statistika kolik procent celkové populace ČR nebo ostatních států má řidičák?

Odpovědi
Dochy

https://www.mdcr­.cz/Ministerstvo/Za­dost-o-poskytnuti-informace-(1)/Poskytnute-informace/Pocet-ridicskych-prukazu-(RP)-skupiny-B-v-roce-201

6 046 257 platných řidičských průkazů k 18.9.2018, počet obyvatel cca 10,6 mil. je cca 56%.
Z toho obyvatel cca 2mil pod 18 let
takže 6/8 kteří mohou mít řidičák jej mají… 75% (uvažuji B – téměř všechny platné řidičáky jsou podle zdroje i „B“)

Otazník123

U nás má řidičák cca 6 lidí z 10. Takže asi 60% populace ČR. Typuji že aktivních řidičů bude tak 40–50% Taktéž je u nás zaregistrováno necelých 6 mil. aut takže to přibližně odpovídá.

Edison

Určitě ano. Každý stát si tohle vede. A kdyby náhodou ne, tak u nás máme zákon 106 o svobodném přístupu k informacím a MDČR ti rádo odpoví. V jiných státech budou mít podobné zákony.