katuulka

Je někde SOU se zaměřením na chovatelství?

chtěla bych se zeptat, zda někdo neví o 3letém oboru se zaměřením na chovatelství. Dcera od 11 let pomáhá v psím hotelu, věnuje se výcviku a zajímá se o kočkovité šelmy, avšak nenašli jsme žádný obor, který by jí připravil na další nástavbové studium a vzhledem k averzi k matematice a strachu z maturity jsme se dohodli, že nejdřív udělá výuční list, aby měla jistotu při dalším studiu.

Nejlepší odpověď
Klaproth

https://chrou­stovice.cz/na­bidka-oboru/

Další odpovědi
annas

V odkazu si zaškrtněte oblast, obor, denní studium a dovíte se víc.

http://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/KartaObo­ru/4143M02

Kromě toho jí mohou poradit ve škole, tam mají přehled o všech středních školách.

jirka F

Ano ten 3 letý obor se jmenuje chovatel cizokrajných zvířat.Ale těch SOU který mají jenom tenhle obor na VL je málo.Nevím v jakém kraji bydlíte takže dále nemohu poradit.

ivzez

Závěrečná učňovská zkouška je veřejná komisionální zkouška
podobně jako maturita. Rozsah učiva není o mnoho menší než k maturitě.

Pokud si dcera zvolí tříletý obor a poté dvou- nebo tříletou nástavbu,
může si maturitu odložit do doby, kdy bude povinná maturita z matematiky.

Matematika se učí i na učilištích.

Pokud by jí chtěla dcera uniknout,
byl by asi vhodnější zdravotnický nebo umělecký obor.

Trochu OT (ale jen trošku):
Možná, že by Vaší dceři prospělo se trochu „otrkat“ v mluvení a vystupování
před lidmi. Ze zkoušek (před zkouškami) má určitý strach skoro každý. Pokud
se ale naučí jistému vystupování, dá se snáze zvládnout.

jirka F

Klaproth:Proč hned do Chroustovic,to je učiliště pro ty který normální učení hodně nezvládnou.Pokud její dcera nemá ráda matematiku tak to ještě neznamená že není dobrá v něčem jiném také jsem neměl moc rád matematiku,ale dal jsem VL bez problému to že má někdo strach z maturity ještě neznamená že musí hned na takové učiliště.

ivzez

Co je špatného na Chroustovicích?
Mně se na první pohled zdá, že se tam nabízejí
normální tříleté obory.

jirka F

Ivzez:Slyšel jsem o tom že prý je to špatné učiliště zejména kvůli pověsti(že prý tam nějaké ho žáka vyhodili z okna apod.)Také mě bylo nabízeno toto učiliště ale prý kvůli tomuto bych tam byl nešťastný.

katuulka

děkuji za odpovědi avšak odkaz zde vložený je na obor s maturitou a dcera chce nejdříve výuční list

annas

Neuvedla jste, odkud jsste, takže jem uvedla obecně. Navíc jste si mohla najít podle kraje.