Gonfaloniér

Je někde řečeno, proč spálili vycpaninu Gevaudanské bestie?

V 18. století řádila v provincii Gévaudan nějaká lidožravá bestie, která asi 3 roky terorizovala místní lid. Král vyslal lovce, kterému se nekonec podařilo zabít 2 metry dlouhého a 60 kg vážícího vlka. Skončil vycpaný v Louvru. Napadání obyvatel Gévaudan ale neustalo a hony pořádané na bestii pokračovaly. Nakonec se podařilo údajnou bestii skutečně skolit. Tentokrát tu pravou. V žaludku měla i zbytky poslední oběti, takže mělo být jisté, že tentokrát zabili skutečnou bestii. Taky byla vycpána a uložena do muzea v Louvru.
Počátkem 20. století byly oba exponáty spáleny. Proč? I kdyby již třeba nebyly zachovalé a byly v bídném stavu, tak přesto by měly (už tehdy) historickou a kulturní hodnotu.

Mimochodem těch (údajných) bestii bylo ve Francii několik. Ta v Gévaudanu byla a je nejznámější, ale nebyla první ani poslední. Takovéto případy byly ve Francii na několika místech během pár staletí. Myslíte si o tom něco? Skutečné bestie, vlkodlaci, vlci nebo jiná divoká, přerostlá zvířata, či lidi-psychopati nebo nějací kříženci? Zastáváte nějaký názor?

Nejlepší odpověď
marci1

Tělo lidožravé „bestie“ bylo vycpáno, ale jeho stav se postupně horšil, až z něho zbyla pouze kožešina. Ta byla později uchovávána v Louvru, než byla nakonec ze sbírky vyřazena a spálena.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/G%C3%A9vau­dansk%C3%A1_bes­tie

Další odpovědi
Kepler

Podle mého názoru šlo o divoké šelmy, třeba o vlky, zbytek si dokreslila lidská představivost a chuť šířit paniku. Jestli o příčině spálení vycpaniny bylo něco řečeno nevím, ale zřejmě za to mohl její velmi špatný stav – zbyla jen kůže. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/G%C3%A9vau­dansk%C3%A1_bes­tie